Genel Blog

Koronavirüs tedavisi gören Toygun Ateş entübe edildi

17

Koronavirüs tedavisi gören Toygun Ateş entübe edildi

Onur Akay, 66 yaşındaki ressam oyuncu Toygun Alev’in film çekimleri sırasında koronavirüse yakalandığını ve entübe edildiğini duyurdu.

Akay, “Malatya’da çekimleri devamlı bir korku filminde rol bölge Toygun Alev, rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Covid-19 testi fazla meydana çıkan Toygun ağabeyin tedavisi hastanede devam ederken, maalesef durumu ağırlaştı, bilinci kapandı ve yoğun bakıma kaldırılarak entübe edildi. Olayı duyunca çalıştığı yapımcılardan Akıllı Sincar ve Adem Sincar’a ulaştım. Onlar da dua kendi isteğiyle, Malatya Turgut Özal Devlet Hastanesi’nde yattığını söylediler. Toygun ağabeyciğim, sen güçlüsün ve yeneceksin bu virüsü. Dualarımız seninle Toygun ağabeyciğim” ifadelerini kullandı.

TOYGUN ALEV KİMDİR?

2 Haziran 1954 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Toygun Alev, İstanbul Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Çok sayıda tiyatro oyununda oynayan Alev, sinema oyunculuğuna 1976 yılında başladı. O yıldan itibaren 100’den fazla sinema ve dizi filminde oynadı. Seslendirme sanatçısı olarak ayrıca seslendirme yönetmenliği hem farklı alanlara yönlendirilmiş yapımlar için seslendirmeler yaptı. Sinema yönetmeni ve senaryo yazarı da olan Toygun Alev, yeni projelerde oyuncu, yönetmen, senaryo yazarı olarak yer almaya devam etmektedir.

Bir önceki yazımız olan Davut Kıranlı intihar mı etti? Son dakika Davut Kıranlı öldü mü? Müge Anlı’ya katılmıştı… başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yoruma kapalı.