Genel Blog

Kozmetik Ürünlerinde Yeni Gelişmeler

136

Kozmetik Ürünlerinde Yeni Gelişmeler

Katıksız ve örgensel mahsulat, püskürteç termal sular, deli dolu elvan, ilginç ten bakım teknikleri… İşte kozmetik ve güzellik dünyasındaki serencam trendler ve gelişmeler..
Prof. Dr. Yaşamış Kaya’nın (Osmangazi Üniversitesi Teknoloji, Yetişek, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü) kadınların genel ağ istimal eğilimini incelediği araştırması, Türk kadınlarının arz çokça güzellikle ilgili konulara zül duyduğunu ortaya çıkardı. 220 bin tıklamanın değerlendirildiği araştırmada kadınların öncelikli isteği ‘manken kadar benzeri vücuda eş olmak’. Bunu kırışıklıklar, epilasyon, beden bakımı, kusursuz bacak ve bağır bakımı, tabii kalımlı makyaj, saç bakımı ve selülitlerden ayrılmak izliyor. Ülkemizde olduğu kabilinden, dünyada birlikte kadınların arz haddinden fazla güzellik ve nedeniyle de kozmetik ilgisini çekiyor. Bu dünyadaki arz eskimemiş gelişmeler hasis iptila uyandırıcı…
Barbie’nin kızıl çağı M.A.C’in Mattel ile işbirliği sonucunda geliştirdiği ve sınırlı sayıda üretilen damga koleksiyonu ‘Barbie Loves MAC’ (Barbie MAC’i seviyor), gücük ay ayında piyasaya çıkmasına karşın hâlâ yankıları sürüyor. Bu tınlamalı ve feminen derlem ile dudaklar, yanaklar, tırnaklar ve gözler haddinden fazla parlak ve plastik renklere bürünüyor. bu arada, 1980’lerden hatırladığımız çalımlı ojeler birlikte kavrayışsız dönüyor!

Stella McCartney ile organik akımı Seçme şeyin olduğu kabil, kozmetik ürünlerin bile organikleri çokça moda. Ünlü tasar çizimci Stella McCartney üstelik bu trende uyum sağayanlardan. McCartney’nin geçtiğimiz aylarda piyasaya çıkardığı ‘Care’ isimli görk markasının yekpare ürünleri, yüzdelik 100 doğal. Hiçbiri silikon veya petrokimyasal maddeler içermiyor.
İki dakikada parlak dişler Ilkin dişçiye gidilir. Ardından evde birlikte uygulanabilen ameliye kitler çıktı. Diş beyazlatmadaki akıbet teceddüt ise Ionic Teeth beyazlatıcı. LED ışıklarıyla çalışan özel beyazlatıcı jeller, dişlere iki dakika kabilinden benzeri sürede henüz beyaz ve lekesiz benzeri vizyon veriyor. ‘Ionic Teeth Whitener’ isimli macun, 30 dolara www.clevergear.com adresinde satılıyor.
24 karat altınla kap bakımı Benzeri farklı ilginç teceddüt ise UMO adlı Japon kozmetik şirketinden. Kap bakımı esnasında 24 ayar altından yapılma ayrımsız betik kullanan ortaklık, altının cildi toparlayıp sıkılaştırdığını iddia ediyor. 250 dolarlık bu aplikasyon sonucunda büzüşük ve dip çizgilerin görünümünün azaldığı, cilde ışıltı ve gösteriş geldiği üstelik belirtiliyor. (www.umoamerica.com)
Japon mutfağından kap bakımına Sake ve soya fasulyesi sütü kadar Japonlara katışıksız malzemelerden üretilen kozmetik ürünleri, akıbet zamanlarda büyük gönül görüyor. Dimdik yaşama çılgınlığının bire bir ürünü olan bu trend, hele tenle uygun bağlanak eden yüz temizleyicileri ve kap hizmet ürünlerinde kendini hissettiriyor.
Krediyle bedii operasyon Beğenilen cerrahi operasyonlarında, alelhusus son 10 sene ortamında emniyetsiz tıpkı çoğalma yaşanıyor. ABD’da 2003’ten 2004 yılına plastik cerrahi operasyonlarında yüzde 44’lük bire bir artım oldu. Alelacele yaşlanan dünya, umudunu elden ABD’üstelik 15 bilyon dolarlık tıpkı pazara erbap olan estetik cerrahiye bağlamış durumda. Lübnan’dahi bire bir bankanın da (First National Bank) ‘estetik işler kredisi’ vermeye başlaması, plastik cerrahiye olan talebi açıklar nitelikte.
SABAH

Kimlik altının cilde faydaları 24 ayar karat altının faydası japonların ten bakımı japonlar şüphesiz cilt bakımı yapıyor dişleri düzeltmek amacıyla ne yapmalıyım dişleri ağartmak organik deri bakımı uzvi hizmet Yaşamış Kaya Yaşamış Kayaç’dan deri bakımı önerileri

Yoruma kapalı.