Genel Blog

Kredili Mevduat Hesabı Nedir?

0 301

Bankalara müşterilerinin zaman zaman paraya ihtiyaç olduğun da belirli bir limite kadar kullanmaları için Kredili Mevduat Hesabı sunar diğer bir ismi ile “ek hesap” diyebiliriz.

Kredi veren banka size vereceği parayı Kredi Notunuz ve hesabınız da yaptığınız işlemlere göre değiştirebilir. Aldığınız bu parayı zamanın da ödemeniz gerekir. Eğer aldığınız parayı ödemezseniz hesabınız bloke olabilir.

Kredili Mevduat Hesabını Ne Zaman Kullanmalıyım?

Kredili Mevduat hesabı acil paraya ihtiyacınız olduğun da kullanmanız gereken bir ek hesaptır. Bunun dışında acil olmayan bir durum da kullanmanız tavsiye edilmez çünkü vade sonunda yüksek faiz oranlarıyla sizi zora sokabilir.

Bu yüzden kredili mevduat ile alışveriş yapmak yerine bankanızın size sunduğu kredi kartı, banka kartı veya nakit para ile alışveriş yapmanız sizin için daha iyi olacaktır.

Bu yüzden Kredili Mevduat hesabını sadece çok acil paraya ihtiyacınız olduğun da kullanmalısınız. Mesela cuma günü elektrik faturasını ödemek zorundasınız ama maaşınız pazartesi yatacak ve hafta sonu elektriksiz kalmamak için Kredili Mevduat hesabını kullanabilirsiniz.

Bunun dışın da telefon, bilgisayar vs.  gibi birkaç gün için de ödeyemeyeceğiniz bir para ile Kredili Mevduat hesabından para çekmeniz uzun vadede sizin zararınıza olacaktır.

Kredili Mevduat Hesabı Faiz Oranları Nedir?

Kredili Mevduat hesabı her banka da değişiklik göstermekte olduğu gibi her yıl veya her ay bankanın politikasına göre değişiklik gösterebilir bu yüzden hangi bankadan Kredili Mevduat alacaksanız internet üzerinden bankanın size sunduğu ek hesabı ve faiz oranlarını öğrenebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.