Genel Blog

Kuruluş Osman Abdurrahman Gazi kimdir, gerçek adı ne? Celal Al hangi dizilerde oynadı?

23

Kuruluş Osman Abdurrahman Gazi kimdir, gerçek adı ne? Celal Al hangi dizilerde oynadı?

Kuruluş Osman dizisinde Abdurrahman Gazi karakterine Celal Al yaşam veriyor. Abdurrahman Gazi karakteri Osmanlı Devletinin kuruluşunda büyük hizmet etmiştir. Peki fakat Kuruluş Osman Abdurrahman Gazi kimdir, kaç yaşında, tarihte var mı?

Kuruluş Osman Abdurrahman Gazi kimdir?

Abdurrahman Gazi Osmanlı Devletinin kuruluşunda büyük hizmetleri geçmiş bir kumandan, Aydos Kalesi’nin fatihidir. Doğum tarihi 12.yüzyılın sonlarıdır ama doğum yeri bilinmemektedir. Süleyman Şah zamanında başlayan hizmetini Ertuğrul Gazi, Osman Gazi ve oğlu Orhan Gazi devirlerinde de devam ettirmiştir.

Celal Al kimdir?

Celal Al, 1982 yılında Artvin’de doğdu. Oyunculuk üstüne eğitimini tamamlayan Celal Al, 2012 yılında Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde rol alarak kariyerine önemli bir adım atmıştır.

TRT ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisinin kadrosunda yer alarak Abdurrahman Yüksek Dağ karakterini canlandırmıştı. Şu Anda Diriliş Ertuğrul dizisinin devamı özelliğinde olan Kuruluş Osman’da yer alıyor. 

Bir önceki yazımız olan Sadakatsiz Derin'i kim öldürdü? Sadakatsiz Derin nasıl öldü? Sadakatsiz Derin nerede, yaşıyor mu, diziden ayrıldı mı? başlıklı makalemizde melis sezen, sadakatsiz ve sadakatsiz derin hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.