Genel Blog

Kuruluş Osman bugün var mı, neden yok? 21 Nisan 2021 Kuruluş Osman yeni bölüm ne zaman saat kaçta?

14

Kuruluş Osman bugün var mı, neden yok? 21 Nisan 2021 Kuruluş Osman yeni bölüm ne zaman saat kaçta?

Kuruluş Osman atv’de her çarşamba saat 20:00’de ekrana geliyordu. Birçok izleyici Kuruluş Osman’ın yeni bölümünün bu akşam olup olmadığını araştırıyor. İşte ATV’nin bu akşamki yayınlama akışında bulunan bilgiler…

Kuruluş Osman bugün var mı?

Her Çarşamba 20:00’de ekrana gelen Kuruluş Osman’ın bu akşam yayınlama saati değişti. Kuruluş Osman 21 Nisan Çarşamba akşamı 20:15’te ekrana geliyor. 

Kuruluş Osman yeni bölüm konusu nedir?

OSMAN BEY’İN HAMLESİ DENGELERİ BOZDUYOR

Nikola’nın Söğüt’e yapmayı planladığı baskını boşuna çıkaran ve savaş meydanında Bizans ordusunun karşısına dikilen Osman Bey’in bu hamlesi, kutup bölgesinde dengeleri bir kez daha değiştirir.

YARHİSAR HALKI OSMAN BEY’E SIĞINIYOR

Moğolların baskısı sebebiyle ağır vergiler koyan Yarhisar, Tekfuru’nun gaddarlığı, Yarhisar halkının Osman Bey’e sığınmasına niçin olur. Togay’ın sığınmacıların geri gönderilmesini talebini reddeden Osman Bey, Bizans-Moğol ittifakının yeniden kurulmasına niçin olur.

MALHUN HATUN, OSMAN BEY’LE BİRLİKTE SAVAŞMAK İSTİYOR

Osman Bey’e karşı kendi nökerlerinin yanına Bizans askerlerinin de emrine verilmesini sağlayan Togay, Kayı Obası’na aleyhinde büyük bir harekat planlarken; bu savaşta Osman Bey’in yanına yer olmak isteyen Malhun Hatun babası Umur Bey’le karşısında karşıya kazanç.

CERKUTAY’IN AKIBETİ NE OLACAK?

Osman Bey, Nikola’ya karşısında çıktığı savaş meydanından nasıl bir sonuçla dönecek? Osman Bey, Bizans-Moğol ittifakına karşısında nasıl tedbir alacak? Yarhisar halkının Kayı Obası’na sığınması kutup bölgesinde dengeleri nasıl değiştirecek? Dündar Bey’in ölümü obada neleri değiştirecek? Osman Bey’e desteklemek isteyen Malhun Hatun, babası Umur Bey’i ikna edebilecek mi? Togay, Kayı Obası’na saldırmak için nasıl bir oyun kuracak? Nikola, Moğolları ittifaka nasıl ikna edecek? Söğüt harekatında kritik rol oynayan Cerkutay’ın akıbeti ne olacak?

 

Bir önceki yazımız olan Burak Sergen'den KORKUTAN HABER! Sadakatsiz Haluk Güçlü kimdir, kaç yaşında? Burak Sergen korona mı, sağlık durumu nasıl? başlıklı makalemizde burak sergen, sadakatsiz ve sadakatsiz haluk hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.