Genel Blog

Kuruluş Osman Malhun Hatun kimdir? Yıldız Çağrı Atiksoy kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?

25

Kuruluş Osman Malhun Hatun kimdir? Yıldız Çağrı Atiksoy kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?

Kuruluş Osman dizisine Malhun Hatun’un gelişi ve Osman Bey’e desteği dengeleri değiştirecek. Yıldız Çağrı Atiksoy’un canlandırdığı Malhun Hatun’un Osman Bey ile yaşayacakları merak ediliyor. Peki fakat Kuruluş Osman Malhun Hatun kimdir, kaç yaşında? İşte Yıldız Çağrı Atiksoy ile ilgili bilgiler… 

Malhun Hatun kimdir? 

Malhun Hatun Osman Gazi’nin ikinci eşidir ve Orhan Gazi’nin annesidir. Malhun Hâtun, Mal Hâtun, Mala Hatun ya da Çardak Hâtun, ikinci Osmanlı padişahı Orhan Gazi’nin annesi ve Osman Gazi’nin eşidir. Şeyh Edebali’nin kızı Râbi’a Bâlâ Hâtun ile karıştırılan Malhun Hâtun’un babası Anadolu Selçuklu Veziri Ömer Abdülaziz Bey’dir. 

Yıldız Çağrı Atiksoy kimdir?

Kuruluş Osman’ın Malhun Hatun’u Yıldız Çağrı Atiksoy, 1 Nisan 1986 tarihinde İzmir’de dünyaya geldi. İki yıl İzmir Ege Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimi bölge ressam daha oyunculuk eğitimine Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde devam etti. Ayrıca Yayla Film, “Sinema Teknik ve Oyunculuk” eğitimi de almıştır. Pek Bir Geçer Süre fakat dizisindeki Berrin Dere karakteriyle yıldızı parladı. Yedi Hoş Adam isimli dizide de Zehra karakterine hayat verdi. Savaşçı dizisinde Aslı Özkaynak karakterini canlandırdı. Şimdilerde ise TRT 1’de yayımlanan Kazanan dizisinde Suna karakterini canlandırmaktadır.

 Yıldız Çağrı Atiksoy hangi dizilerde oynadı? 

2019-2020 Şampiyon – Suna

2017-2018 Savaşçı – Aslı Özkaynak

2015-2016 Evli ve Öfkeli – Mine

2014-2015 Yedi Güzel Adam – Zehra

2013 Bakış Günü Kadınları – Gülay

2010 – 2013 Öyle Bir Geçer Süre fakat – Berrin Nehir Taşer

2009 Bahar Dalları – Bahar Ziyadegil

2008 Kayıp Prenses – Defne

2008 Gazi – Leyla/Aslı

2008 Miras – İrem – Film

2007 Patavatsız Yurtsuz – Hazal Şanoğulları

2006 Ah İstanbul – Ahu

2006 Yağmurdan Daha Sonra – Işık Karuzo

2006 Emret Komutanım – hemşire kız

2005 Aşk Oyunu – Gülşen/Ayşen

2004 Büyük Randevulaşma 1.Sezon Bölüm Oyuncusu

Bir önceki yazımız olan Kuruluş Osman Targun Hatun kimdir? Zeynep Tuğçe Bayat kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? başlıklı makalemizde kurulu? osman, marmara üniversitesi ve zeynep tu??e bayat hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.