Genel Blog

Kuruluş Osman Nikola kimdir, gerçek adı ne? Erkan Avcı kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?

158

Kuruluş Osman Nikola kimdir, gerçek adı ne? Erkan Avcı kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?

Kuruluş Osman dizisinde Avuç Içi Nikola rolünü Erkan Avcı canlandırmaktadır. İzleyiciler Nikola’nın kim olduğunu merak etmektedir. Peki lakin Kuruluş Osman’ın Nikola’sı kimdir?

Avuç Içi Nikola kimdir?

Aya Nikola, Likya’nın Myra yöresinde (Demre) yaşayan bir 4. yüzyıl Hristiyan azizi. Yunanistan’ın, Rusya’nın, çocukların ve denizcilerin azizi kabul edilir. Aya Nikola namına sabit öyle fazla büyük kasaba ve kilise bulunur. aynı zamanda Aya Nikola ile ilgili kaynaklarda ayrı iddialar yer almaktadır. Bir Takım kaynaklarda Avuç Içi Nikola’nın İnegöl tekfuru olduğu bilgisi yer alırken; bir takım kaynaklarda aziz olarak bilinmektedir. Aya Nikola, kendisine nispet edilen pek çok mucize nedeniyle Hıristiyanlar açısından ana azizlerden biri kabul edilmektedir. Avuç Içi Nikola adına yerleşmiş böylece çok şehir halkı ve kilise bulunur.

Kuruluş Osman Erkan Avcı kimdir?

1 Ocak 1982 yılında Diyarbakır’da doğan Avcı, Mimar Sinan Üniversitesi mezunudur. Çukur dizisinde canlandırdığı Çeto karakteriyle büyük galibiyet yakalayan oyuncu, Kurtlar Vadisi dizisinde de Gürhan karakteri ile ekranlara gelmiştir.

Yoruma kapalı.