Genel Blog

Kuruluş Osman Saru Batu Savcı Bey kimdir? Kuruluş Osman Savcı ölecek mi? Savcı Bey kimdir, gerçek adı ne? Kanbolat Görkem Arslan kimdir?

50

Kuruluş Osman Saru Batu Savcı Bey kimdir? Kuruluş Osman Savcı ölecek mi? Savcı Bey kimdir, gerçek adı ne? Kanbolat Görkem Arslan kimdir?

Kuruluş Osman dizisinde Osmanlı Devleti‘nin kurucusu Osman Gazi‘nin ağabeyi, Lena Hatun’un kocası ve Bayhoca’nın babası olan Saru Batu Savcı Bey bu hafta kötü yaralandı ve ölüp ölmeyeceği sosyal medyada merak konusu oldu. Sizler için Kuruluş Osman Saru Batu Savcı Bey kimdir? Kuruluş Osman Savcı tarihte kim? Savcı Bey kimdir, gerçek adı ne? ve Kuruluş Osman Savcı’yı canlandıran Kanbolat Ihtişam Arslan kimdir? sorularını mercek altına aldık.

TARİHTE SARU BARTU SAVCI BEY KİMDİR?

Saru Batu Savcı Bey, Oğuzlar’ın Bozok kolunun Kayı Boyu’na mensup olup Ertuğrul Gazi’nin üç oğlundan ikincisidir. Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi’nin ağabeyidir. Domaniç Savaşı (1287) sırasında ölmüştür. İki oğlu bulunmaktadır bunlar Bayhoca ve Süleyman Bey’dir.

KANBOLAT ŞATAFAT ARSLAN KİMDİR?

Kuruluş Osman dizisinde Savcı Bey karakterini “Kanbolat Görkem Arslan” canlandırmaktadır. Kanbolat Görkem Arslan4 Kasım 1980 yılında Düzce’de doğmuştur. Türk oyuncu 40 yaşındadır. Televizyon ve sinema oyunculuğunun yanı sıra tiyatro oyunculuğu da yapmaktadır. Birçok dizide bulunan Kanbolat Ihtişam Aslan, Poyraz Karayel dizisinde yer aldığı Sefer karakteriyle ünlenmiştir.

Bir önceki yazımız olan Sol Yanım dizisi yayın günü mü değişti? Sol Yanım yeni günü ne zaman? Sol Yanım saat kaçta, hangi gün, hangi kanalda? Çarşamba mı Perşembe mi? başlıklı makalemizde cansel elçin, defne samyeli ve özge yağız hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.