Genel Blog

Kuruluş Osman Savcı Bey kimdir, gerçek adı ne? Kanbolat Görkem Arslan hangi dizilerde oynadı?

23

Kuruluş Osman Savcı Bey kimdir, gerçek adı ne? Kanbolat Görkem Arslan hangi dizilerde oynadı?

Kuruluş Osman dizisinde Savcı Bey karakteri ilgiyle araştırılıyor. Kuruluş Osman’ın Saru Batu Savcı Bey’i Domaniç’te doğdu. Peki lakin Kuruluş Osman Savcı Bey kimdir, kaç yaşında?

Kuruluş Osman Savcı Bey kimdir?

Saru Batu Savcı Bey 1249’da Domaniç Akmeşhed / Alçay’da doğdu. Oğuzlar’ın Bozok kolunun Kayı Boyu’na mensup olup Ertuğrul Gazi’nin üç oğlundan ikincisidir. Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi’nin ağabeyidir. Domaniç savaşı (1287) sırasında şehit düşmüştür. İki oğlu bulunmaktadır Bayhoca ve Süleyman Bey’dir.

Kanbolat Görkem Arslan kimdir, kaç yaşında? 

Kanbolat Ihtişam Arslan, 04 Kasım 1980 tarihinde Düzce’de dünyaya gelmiştir. Oyunculuk eğitimini Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde alan Arslan, televizyon ekranlarındaki kariyerine 2004 yılında Çemberimde Gül Oya ile başlamıştır. 1998 yılından bu yanlamasına Tiyatro sahnelerinde ye alan Arslan’ın ‘Daire’,’Yurt’, ‘Teslimiyet’ gibi sinema filmleri de bulunmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Kuruluş Osman Abdurrahman Gazi kimdir, gerçek adı ne? Celal Al hangi dizilerde oynadı? başlıklı makalemizde kuruluş osman abdurrahman, kuruluş osman abdurrahman gazi ve kuruluş osman abdurrahman gazi kim canlandırıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.