Genel Blog

Kuruluş Osman Selcan Hatun kimdir? Didem Balçın kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?

28

Kuruluş Osman Selcan Hatun kimdir? Didem Balçın kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?

Kuruluş Osman dizisinde Didem Balçın, Selcan Hatun karakterine can vermektedir. Osman Gazi’nin Selcan Hatun’u annesi değin sevmesi dikkatlerden kaçmamaktadır. Bu koşul başlarına çoğu maceranın gelmesine sebep olacaktı. Peki lakin Kuruluş Osman’ın Selcan’ı Didem Balçın kimdir?

Didem Balçın kimdir?

Kuruluş Osman dizisinde Selcan Hatun’u canlandıran Didem Balçın, 18 Mayıs 1982 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi, Tiyatro Bölümü Oyunculuk Anasanat Dalı’ndan mezun oldu. Mezun olduktan sonra İstanbul’a gelerek farklı alanlara yönlendirilmiş dizilerde sinema ve reklam filmlerinde rol aldı. İlk olarak Levent Kırca Tiyatrosu’nun “Ateşin Düştüğü Yer” oyununda tahsis aldı. 2009 yılında Nergis Öztürk ile beraber kendi tiyatrosunu kurdu.

Bunu Yapan İki Birey isimli komedi oyunu ile Li̇ons En İyi̇ Komedi̇ Bayan Oyuncu ödülünü ortağı ile birlikte paylaştı. Daha sonraki yıllarda çoğu tiyatro oyununda atama bölge başarılı oyuncu, 2011 yılında ablası Istek Ayakkabıcı ile beraber Doda Sanat Eğitim Danışmanlık Yapım Şirketini kurdu.

Ayrıca babası TRT Radyosu’nda çalışmaktadır ve annesi Nur Balçın ise 1975 senesinde Japonya tarafından düzenlenen bir alımlılık yarışmasında Türkiye’yi temsilcilik etmiştir.

Bir önceki yazımız olan Sadakatsiz Derin öldü mü? Melis Sezen diziden ayrıldı mı? başlıklı makalemizde caner cindoruk, cansu dere ve kanal d hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.