Genel Blog

Kuruluş Osman Togay kimdir, gerçek adı ne, tarihte var mı? Teoman Kumbaracıbaşı kaç yaşında?

24

Kuruluş Osman Togay kimdir, gerçek adı ne, tarihte var mı? Teoman Kumbaracıbaşı kaç yaşında?

ATV’nin her çarşamba saat 20:00’de yayınlanan sevilen dizisi Kuruluş Osman’da Togay karakteri merak ediliyor. Teoman Kumbaracıbaşı’nın hayat verdiği Togay karakteri dizide dikkatleri üstüne çekti. Peki ama Kuruluş Osman’ın Togay’ı kimdir, kaç yaşında?

Kuruluş Osman Togay (Teoman Kumbaracıbaşı) kimdir?

Kuruluş Osman Togay karakterine yaşam veren Teoman Kumbaracıbaşı, 18 Ekim 1971 tarihinde Arjantin’de dünyaya geldi. Arjantinli bir anneyle, Türk bir babanın oğlu olarak hayata başladı. Ardındaki 6 yaşındayken Türkiye’ye geldi. Türkçeyi ilkokulda öğrenen Teoman Kumbaracıbaşı, tiyatroyla Avusturya Lisesindeyken tanıştı. İTÜ Gemi İnşaatı Mühendisliğini kazandı ve bitirdi. Çeşitli oyunlarda yer aldı.

Aslı Tandoğan ve Beste Bereket ile Kraft Dublaj Stüdyosunu kura başarılı oyuncu, 2005 yılında Aşk Yolu isimli TV Filminde rol aldı. 2005 yılında Mahsun Kırmızıgül ve Beren Saat ile birlikte “Aşka Sürgün” isimli dizide “Arda ve Civan Azizoğlu” karakterlerini canlandırdı. Dizi bitmeden diziden ayrıldı. 2006 yılında “Gözyaşı Çetesi” isimli dizide “Serdar” rolüne hayat verdi. 2010 yılında Soy Demirer’in yönettiği Eyyvah Yazık 2 filminde rol aldı. “Omzumdaki Melek” isimli tiyatro oyununda rol aldı. “Güneşin Kızları” dizisinde “Ahmet” karakterini canlandırdı. “Kördüğüm” adlı diziye “Murat” karakteriyle dahil oldu.

Özel bir lisenin tiyatrosunu idare eden Kumbaracıbaşı, kendi yaptığı süt reçelleri ile de gündeme gelmişti.

Bir önceki yazımız olan Kuruluş Osman Umur Bey kimdir, gerçek adı nedir? Şahin Ergüney kaç yaşında? başlıklı makalemizde kuruluş osman umur bey kim oynuyor, kuruluş osman umur bey kimdir ve kuruluş osman umur beyin kızı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.