Genel Blog

Kuzeyin Oğlu Volkan Konak hangi kanalda, ne zaman başlıyor? İlk bölüm konukları kimler?

40

Kuzeyin Oğlu Volkan Konak hangi kanalda, ne zaman başlıyor? İlk bölüm konukları kimler?

Volkan Konak’ın sunuculuğunu üstleneceği Kuzeyin Oğlu Volkan Konak programı başlıyor. İlk bölümde Öykü Gürman, Selçuk Balcı, Ezgi Eyüboğlu ve Ekin Uzunlar programa katılacak. Peki, program hangi tarihte başlayacak ve yayıncı kuruluş kim olacak?

KUZEYİN OĞLU VOLKAN KONAK HANGİ KANALDA, NE VAKIT BAŞLIYOR?

Volkan Konak’ın kendi adını taşıdığı eğlence programı 16 Nisan 2021 Cuma günü saat 20:00’de başlayacak. Eğlene programının yayıncı kuruluşu ise Star TV olacak.

VOLKAN KONAK KİMDİR?

Volkan Konak, 1967 yılında Trabzon’un Maçka ilçesinin Yeşilyurt köyünde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Maçka’da tamamladıktan sonradan öğretmeninin teşvikiyle 1983 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı’na girdi. 1988 yılında konservatuvarı bitirip aynı sene İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Ahali üstüne Sosyal Bilimler master eğitimine başladı. 1991 yılında master eğitimini tamamladı.

Sanat ve müzik hayatına 1989 yılında Maçka yöresinde yaptığı derleme eser çalışmalarını topladığı Suların Horon Yeri adlı müzik albümüyle başladı. Daha sonraları beste çalışmalarına başladı. Nâzım Hikmet, Yaşar Miraç, Ömer Kayaoğlu, Sunay Akın gibi değerli şairlerin eserlerini besteleyerek müziğini, tarzını belirlemiş oldu. Beste müziğinin içerisine ırksa motifleri katarak örneği olmayan kendine özgü bir stil yaratmış oldu.

1993 yılından bu yandan albüm çalışmalarında yaklaşık elli adet bestesini sergilemiş ve bu araştırmalar sonunda Gazeteciler Cemiyeti, çeşitli vakıf ve dernekler kadar yılın sanatçısı seçildi. 1997 yılında Politika dergisi tarafından Yılın En İyi Müzik Sanatçısı seçildi. Volkan Konak’ın 1993 yılında ürettiği bir bestesinin tüm dünya hakları “Kuzey Müzik Prodüksiyon” ile Fransız prodüktör Alain Finet arasında yapılan kontrat sonucunda Alain Finet göre satın alındı.

2000 yılında Şimal Rüzgarı adlı albümünü DMC’den çıkararak dinleyicilerine ulaştırdı. 2003 yılı Aralık ayında 3,5 sene aradan sonradan yeniden DMC etiketiyle yayınlanan Maranda isimli albümü çıktı. 2006 yılında ise Mora isimli albümüyle müzikseverlerle buluştu. Mora albümünde olan ve ablası Nuran Bahçekapılı’nın sözlerini yazdığı “Gardaş” adlı eseri Kazım Koyuncu anısına bestelemiştir.

İki sene süren Çernobil araştırmasıyla bu facianın Türkiye ve de özellikle Karadeniz Bölgesi üzerindeki etkilerini derleyip belgelendirmiştir. Kanserden babası dahil çoğu yakınını kaybeden ve bunun acısını devamlı içinde duyan Volkan Konak, sözlerini ablası Nuran Bahçekapılı’nın yazdığı “Cerrahpaşa” adlı eserini babası için bestelemiştir. Yıllardır Karadeniz Bölgesindeki kanser vakalarının artışına dikkat çekmek için uğraşan Volkan Konak, bölgeye Kanser Araştırma Hastanesi kurulması için çaba etmektedir.

2009 yılında Mimoza adını verdiği yeni albümüyle sevenleriyle her tarafta buluşan Volkan Konak, Mimoza albümünün ilk klibini “Göklerde Kartal Gibiydim” adlı eserine, ikinci klibini ise “Mimoza Çiçeği” adlı eserine çekmiştir. Albümünün üçüncü klip çalışmasını ise “Yarim Yarim” adlı eserine çekmiştir.

2012 yılında ise Lifor isimli albümünü çıkararak sevenleriyle her tarafta bir araya gelmiştir. Lifor albümünün birincil klibi, “Nerdesin (Karagözlüm)” adlı esere çekilmiştir. Albümün ikinci klip çalışması ise albümü dinleyen ve seven kişilerce yapılan özlem üstüne “Ayletme Beni” adlı eser olmuştur

Bir önceki yazımız olan Gülseren Budayıcıoğlu klinik ücreti seans fiyatı merak ediliyor! Camdaki Kız Gülseren Budayıcıoğlu evli mi, eşi kim? başlıklı makalemizde aydın budayıcıoğlu, aydın budayıcıoğlu ailesi ve kırmızı oda dizisi gülseren budayıcıoğlu hangi kitabı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.