Genel Blog

LangOver

23

LangOver

LangOver, en ince ayrıntısına kadar bedava olarak sunulan ve birden fazla dil ile çalışan Windows kullanıcılarına yardımcı olmak üzere planlanmış bir program. Dil geçişlerini kolaylaştırmak üzere tasarlanan LangOver doğruca dil değiştirmeyi unuttuğunuz zamanlarda sadece F10’a basarak kullandığınız diller aralarında geçiş yapabilirsiniz.

Bildiğiniz gibi dil geçişlerini yerine getirmek amacıyla Alt+Shift kombinasyonunu göstermek gerekiyor. Ama bazen bu kombinasyonu yapmayı unutarak metin yazabiliyoruz. Bu durumlarda karşımıza anlamsız cümleler çıkıyor. Neyse ancak LangOver sayesinde kâğıda dökmek istediklerimizi bitmiş yazmak yerine sadece F10’a basarak yazı dilini değiştirebiliyoruz.

Programın tek amacı dili başkalaşmak yok. Büyük ufak harf değişimlerini de yine LangOver ile yapabiliyoruz. Shift+F10 butonlarına basarak en ince ayrıntısına kadar ufak veya büyük yazılı bir cümleyi bütün tersi yapıya çevirebiliyoruz. Bu özelliğine ek olarak LangOver sayesinde yazdığımız cümleleri tersten yazabiliyoruz. Bu nitelik için F6 butonunu kullanmamız tatmin edici oluyor.

Bunlar gibi daha böylece çok özelliğe sahip olan LangOver, bambaşka diller ile çalışan kullanıcıların karşılaşabilecekleri problemleri ortadan uyandırmak üzere tasarlanmış bir yazılım.

İndir

Bir önceki yazımız olan FastCopy başlıklı makalemizde copy, fast copy ve fast delete hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.