Genel Blog

Lazer Epilasyon Hakkında Bilmedikleriniz

154

Lazer Epilasyon Hakkında Bilmedikleriniz

İstenmeyen tüylerden kurtulmada hijyenik, enerjik ve temelli ayrımsız posta olan lazer epilasyona bağışlamak için sonbahar çok akıllıca tıpkı mevsimdir.
Sonbahar ve şita aylarında çağ ışınlarından henüz birkaç etkilenildiği amacıyla istenilen dozlara fariğ çıkılabililiyor. Gösterim aralıkları yaklaşık 2 ay olduğu için yaz aylarına kadar tüylerin tamamına yakınından kurtulabilirsiniz.
Etiler Minna Gösteriş Merkezinden Cildiyeci Çokbilmiş Açıkalın’a Lazer Epilasyon İle ilgilendiren düşkünlük edilen soruları ve yaz mevsiminin vücudumuzda bıraktığı izleri kaldırmak ve tazeleşmek üzere neler yapabileceğimizi sorduk.
Lazer epilasyon, kılları kalıcı yerine kuşkusuz yok ediyor?
Sürekli epilasyon için kıl kökünün papilla denilen kıl üretici kısmının namevcut edilmesi gereklidir. Lazer epilasyonda mergup lazer ışığının dalga uzunluğu kılda mevcut melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir. Milisaniyeler içre cilde makbul lazer ışını, ten hücrelerine kötülük vermeden geçerek kıl kökündeki renk pigmentleri marifetiyle emilir. Lazer ışını doğrudan kıl kökünü yok eden ısıya dönüşür. Bu ısı kıl köklerindeki hücreleri hasara uğratır ve esasen büyüyemeyecek şekilde tahrip paha. Soğutma sistemli lazer tekniği ile yapılan lazer epilasyon ile lazer ısısı hemen kılı etkiler ve cilde engel vermez.

Lazer epilasyon seansından evvel özen edilmesi gereken noktalar nelerdir?
1- Lazer epilasyon (lazerli epilasyon, lazerle epilasyon) uygulanacak bölgelerin en birkaç 15 çağ önce güneşlenme yahut solaryum uygulaması yapılmamış olması gerekmektedir.
2- Lazer epilasyon (lazerli epilasyon, lazerle epilasyon) uygulanacak bölgelerdeki kıllara akıbet üç hafta süresince kıl köklerini etkileyecek ağda, cımbız yahut epilatör ugulamalarının yapılmamış olması gerekmektedir.
3- Uzayan kıllar seanstan en üst 5 dönem öncesine kadar vücutta jilet ile, yüz bölgesinde aşıramento ile kısaltılabilir.
4- Lazer epilasyon (lazerli epilasyon, lazerle epilasyon) uygulanacak kıllara sarartma, pentür üzere işler yapılmamış olması gerekmektedir.
Lazer epilasyon tedavisinde dert hissedilir mi?
Alexandrite çekicilik soğutmalı lazer sisteminde ağrı hissedilmez. Çabucak cihazın cilde üflediği soğuk gelgel ve lazer ışığının cildinize çarpması hissedilir.
Lazer epilasyon kimlere uygulanabilir?
Lazer Epilasyonun ten ve kıl yapınız ayn önüne alınarak ve icabında lazer epilasyon (lazerli epilasyon, lazerle epilasyon) tecrübe-test seansı yapılarak size akla yatkın olup olmadığı zorlamasız anlaşılabilir.
Lazer epilasyon ile sağlanan sonuçlar sürekli ve emin midir ?
Lazer epilasyon kıl köklerini fek ettiği üzere lazer ışını ile tahrip edilen kıllar aynı elan çıkmamaktadır. Lazer değişik ameliyatlardan ayn ve diş tedavisi kadar tıbbın değişik dallarında alanlarında teferruatlı süredir kullanılmaktadır. Bu tasarruf alanlarından birisi birlikte Lazer Epilasyondur. Lazer Epilasyon akıllıca aygıt ve akıllıca dozlar seçilerek kullanıldığı taktirde emin bir uygulamadır.
Lazer epilasyonda hastalık bir vizyon ehliyetli olmuyor?
Otama esnasında tüylerin tahaccüm aşamaları olan anajen, katojen yahut telojen fazları otama açısından önemlidir. Lazer epilasyon uygulaması esnasında kılların değişik evrelerde olması, temelli ve kesin neticenin averaj 4-6 gösterim sonrası alınmasının sebebidir. Lazer ışının aplikasyon süreleri ve dozları kişinin cilt tonu ve strüktürel özelliklerine bakarak fark gösteriyor.

Etiket lazer epilasyonla kıllar tamamen namevcut oluyor mu? Lazer epilasyonda nelere dikkat etmeliyim? Lazer epilasyon yaptırırken ağrı oluyor mu? Lazer epilasyonu hep yaptırabilir mi? Lazer epilasyon stabil tedavi yöntemi mi? Lazer epilasyon birçok vizyon uygulanır?

Yoruma kapalı.