Genel Blog

LMMS

34

LMMS

FL Studio gibi ücretli müzik kayıt ve düzenleme programlarına alternatif olarak üretilen Linux MultiMedia Studio (LMMS) açık kaynak olarak gelişimini sürdürüyor.

Program isminin verdiği izlenimin tersine çapraz platform bir başvuru formu olarak ayrıca Windows ayrıca de Linux ortamında çalışabiliyor. Bilgisayarınızda kendi müziğinizi düzenlemek için etkin araçlara sahip LMMS, kullanım kolaylığı sağlayan temiz bir arayüze sahip. Programın MIDI klavye desteği bulunuyor. Yazılım içerisinde melodi ve ritim kompozisyonları, ses efektleri, aranjman elemanları bulunduruyor.

Kendi müziklerinizi de hazırlamanıza olanak sağlayan LMMS, bu alandaki ücretsiz yazılımlar arasında en fazla dikkat çekenlerden bir tanesidir.

Programın Öne Meydana Çıkan Özellikleri

Yeni şarkılar oluşturmanızı karşılayan yayımcı. Ritm ve bas editörü. Şablon ve melodiler için Piano-Roll. MIDI ve FLP (Fruityloops Project) dosyalarını içeri aktarabilme. SoundFont2, VST(i), LADSPA, GUS Patches, MIDI standartlarıyla ahenkli.

İndir

Bir önceki yazımız olan Duplicate Cleaner Free başlıklı makalemizde download, download duplicate cleaner free ve duplicate cleaner hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.