Genel Blog

Macrium Reflect Free Edition

14

Macrium Reflect Free Edition

Macrium Reflect programı, bilgisayarınızda bulunan sabit disk bölümlerinizin birer yedeğini elde etmek için kullanabileceğiniz bedava ve kullanımı basit programlardan bir her birine. Böylece verilerinizin defalarca yedekli ve tehlikesiz bir halde saklanmasını sağlayabiliyorsunuz ve aldığınız yedekleri pat diye fazla farklı depolama cihazı üzerinde saklayabiliyorsunuz.

Önemli dosyaların her lahza bir teknik arıza veya virüs tehdidi karşısında kaybolabileceğini düşünürseniz, işletim sisteminiz dahil edinmek üzere tüm disk bölümünü yedeklemenin önemini farkedebilirsiniz. Bir imaj dosyasında saklanan yedekler, böylece tıpkı geri yüklenebilir ve sağlıklı bir şekilde döndürülebilir olarak yer alıyorlar.

Keza alınan yedeğin harddisk bölümü dek yer kaplayacağını düşünürsek, programın sıkıştırma yeteneğinin de oldukça yardımsever olduğunu söyleyebiliriz. Dolayısıyla sıkıştırılmış olarak saklanan yedeklerinizin başka cihazlara kopyalanmaları da daha çabuk ve basit olacaktır.

Kullanıcı arayüzü karmaşık olmayan ve bir kaç dakika içerisinde tüm bilmeniz gerekenleri anlamanıza olasılık tanıyan program, değiştirme alma işlemine derhal başlayabilmenizi sağlıyor. Keza zamanlanmış görevler doğruca siz hiç dokunmadan kesin aralıklarla yedeklerin otomatik olarak alınmasını da sağlayabilirsiniz. Bedava ve nitelikli bir protez alma uygulaması arayanların kuşkusuz göz atmasını öneriyorum.

İndir

Bir önceki yazımız olan Windows 7 (ISO) başlıklı makalemizde Windows 7 (ISO) İndir - Microsoft'un Popüler İşletim Sistemi - Tamindir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.