Genel Blog

Macro Keys

13

Macro Keys

Macro Keys programı, Windows işletim sistemli PC’lerinizde çok daha hızlı bir şekilde her yerde eden işlerinizi yapabilmenize tezgâhtar olan ücretsiz makro hazırlama uygulamaları arasında yer alıyor ve kolay kullanımıyla öğrenme süresinin oldukça eksik olduğunu söyleyebilirim. Eğer aralıksız olarak benzer işlemleri yapmaktan sıkıldıysanız kuşkusuz göz atmadan geçmemeniz gereken programlar aralarında yer alıyor.

Macro Keys’i kullanarak makrolar hazırladığınızda, hangi işlemin hangi sırayla ve hangi kombinasyonla gerçekleştirileceğini belirleyebiliyorsunuz ve bu nedenle her yerde benzer şeyi yerine getirmek istediğinizde tek yapmanız gereken kombinasyonu oluşturan butonlara hücum etmek oluyor. Makrolarınızda Windows işlemlerinden tutun da yazı yazma ve hesaplama işlemlerine dek fazla sayıda öbür şeyi gerçekleştirebildiğiniz için her tarafta eden işlerinizde oldukça hızlanacağınızı söyleyebilirim.

Makroların yanısıra pano öğelerini de destekleyen program, bu vesile ile bilgisayarınızın hafızasına kopyaladığınız bilgileri daha sonra uygulamak isterseniz, bunlara listeden en hızlı şekilde ulaşmanızı sağlıyor. Keza makro ayrıca de pano yönetimi işlevlerini bir araya getirmesi nedeniyle kullanırken oldukça keyif alacağınızı düşünüyorum.

Güvenliğine siklet veren kullanıcılar, makrolarının şifreli olarak saklanmasını sağlayabiliyorlar ve böylece bireysel bilgilerinin güvenliğinden belirli olabiliyorlar. Oldukça hızlı çalışan ve sorunsuzca bütün işlemleri gerçekleştirebilen Macro Keys’i denemeden geçmeyin derim.

İndir

Bir önceki yazımız olan Chankast başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yoruma kapalı.