Genel Blog

Maraşlı dizisinde Mahur’un annesi Sedef (Neslihan Acar) kimdir? Annesi videoda Mahur’a ne demek istiyor?

25

Maraşlı dizisinde Mahur'un annesi Sedef (Neslihan Acar) kimdir? Annesi videoda Mahur’a ne demek istiyor?

11 Ocak 2021 tarihinde ATV ekranlarında yayın hayatına başlayan Maraşlı dizisinin geçtiğimiz bölümlerinde Mahur’un annesi Sedef, kızına bıraktığı videolarla bir şeyler anlatmaya çalıştı. Diziyi izleyenler sosyal medyada ne demek istediğini anlamaya çalıştı. Mahur annesinin gönderdiği videolarla ilgili babasına bir takım sorular sormuş, ancak Maraşlı dizisi Aziz bey Mahur’un sorduğu sorulara tokat atarak yanıt vermiştir. 

Annesi Mahur’a ne seslenmek istiyor?

Maraşlı dizisinde annesinin Mahur’a bıraktığı videoların birinde annesinin ona ne dediğine dair sosyal medyada yorumlar yapıldı. Bir Takım kişiler gürültüsüz söylediği kelimeyi “anlatacağım” olarak bazıları ise “kaç kızım” olarak yorumladı. İşte videodaki o detaylar..

Maraşlı Sedef kimdir?

Maraşlı dizisinde Sedef karakteri Aziz beyin birincil eşi bununla birlikte Necati, İlhan ve Mahur’un da annesidir. Mahur hiçbir vakit annesinin öldüğüne inanmadığı gibi aklında defalarca öldürüldüğünü düşünmüştür. Maraşlı dizisinde Celal’in ona evin içerisinde kendisini öldürmeye çalışan biri olduğunu ve kendisine uyarı etmesi gerektiğini söylemesi üzerine Mahur’un şüpheleri iyice artmıştır.

60266aee79da3e0104d9ef05

Mahur’un annesi Sedef karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı Neslihan Acar’dır. Neslihan Acar 14 Şubat 1969 yılında İstanbul da dünyaya gelmiştir. Şu lahza 51 yaşında olan Acar, dizi ve sinema oyuncusudur. İlk defa kamera karşısına 1983 yılında geçen Neslihan Acar çocuk yaştayken reklam filmlerinde doruk göstermiştir. Yıldızının parlaması ise 1992 yılında Mahallenin Muhtarları isimli dizide canlandırdığı şahsiyet ile ülke çapında bilinen bir oyuncu haline gelmiştir. En son 2019 yılında beyaz perde de gösterime giren baş rollerinde Erkan Petekkaya, Kemal Uçar ve Hikaye Çelik’in yer aldığı Kapan isimli sinema filminde rol almıştır.

60266af879da3e0104d9ef07

Sedef isminin anlamı nedir?

Sedef “Midye ve istiridye gibi deniz hayvanlarının kabuğunda bulunan pırıltılı, beyaz, gök kuşağı renkli kıymetli madde.” anlamına gelmektedir. Kökeni Arapça’dır. 

MAHUR İSMİ NE KAVRAMA GELİYOR? 

MARAŞLI DİZİSİ SAVAŞ’IN HASTALIĞI NE?

Bir önceki yazımız olan Mucize Doktor Adil hoca öldü mü, neden ayrıldı? Reha Özcan'dan diziye veda paylaşımı: Reha Özcan kimdir? başlıklı makalemizde mucize doktor adil hoca, mucize doktor adil hoca ?lecek ve reha ?zcan ayr?lacak m? hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.