Genel Blog

Maraşlı Firuzan kimdir, kaç yaşında? Rojda Demirer hangi dizilerde oynadı?

21

Maraşlı Firuzan kimdir, kaç yaşında? Rojda Demirer hangi dizilerde oynadı?

ATV’nin sevilen dizisi Maraşlı’da 37 yaşında olan ve Sedef’in tersine daha dar bir kişilik olarak öne çıkan Firuzan karakteri merak ediliyor. Maraşlı dizisinin Firuzan’ı Rojda Demirer kimdir, kaç yaşında?

Maraşlı Firuzan kimdir?

Firuzan karakteri 37 yaşındadır, Sedef Hanım’ın tersine asil bir bayan değildir. Daha fazla orta derslik bir aileden gelmektedir. Hırsları vardır. Eğitimi yoktur. Cilvesi ve güler yüzüyle Aziz Bey’i kendine aşık etmeyi başarmıştır. Firuzan, Aziz’e iyi gelir. Ama Aziz yaşı itibariyle Firuzan’ı defalarca mutlu etmeye muktedir değildir.

Rojda Demirer kimdir?

Maraşlı’da Firuzan karakterini canlandıran Türk dizi, sinema ve tiyatro oyuncusu Rojda Demirer, 12 Ağustos 1980 yılında Ankara’da doğmuştur. Aslen Diyarbakır’lıdır. 1988 yılında (9 yaşındayken) TRT Ankara Radyosu Çocuk Saati sınavlarını kazanarak radyo tiyatrosu yapmaya başlamıştır. 2001 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. 2003-2008 yılları aralarında da Trabzon Devlet Tiyatrosu’nda kadrolu sanatkâr olarak devir almıştır.

2003 yılında Aşk Olsun dizisi ile televizyon dünyasına adım atan Rojda Demirer, Adı Efsane, Kördüğüm, Acele Aşk Aranıyor, Ateş Alev, Elde Var Hayat, Geniş Aile, Melekler Korusun, Karışıklık Örümcek ağı gibi diziler ve filmlerde de rol almıştır.

Şimdilerte Show TV ekranlarında yayınlanmakta olan Çarpışma adlı dizide Belma karakterine hayat veren Rojda Demirer, 1.67 metre boyunda, 55 kilo ve Aslan burcudur.

 

Bir önceki yazımız olan Maraşlı gerçek hayat hikayesi mi uyarlama mı? Maraşlı konusu ve müzikleri merak edildi başlıklı makalemizde maraşlı, maraşlı bu sen değilsin ve maraşlı dizi müziği hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.