Genel Blog

Maraşlı Firuzan kimdir? Rojda Demirer hangi dizilerde oynadı?

11

Maraşlı Firuzan kimdir? Rojda Demirer hangi dizilerde oynadı?

ATV’nin sevilen dizisi Maraşlı’da 37 yaşında olan ve Sedef’in tersine daha dar bir karakter olarak öne meydana çıkan Firuzan karakteri merak ediliyor. Maraşlı dizisinin Firuzan’ı Rojda Demirer kimdir, kaç yaşında?

Maraşlı Firuzan kimdir?

Firuzan karakteri 37 yaşındadır, Sedef Hanım’ın tersine asil bir kadın değildir. Daha fazla orta sınıf bir aileden gelmektedir. Hırsları vardır. Eğitimi yoktur. Cilvesi ve güler yüzüyle Aziz Bey’i kendine aşık etmeyi başarmıştır. Firuzan, Aziz’e iyi kazanç. Lakin Aziz yaşı itibariyle Firuzan’ı defalarca mutlu etmeye muktedir değildir.

Rojda Demirer kimdir?

Maraşlı’da Firuzan karakterini canlandıran Türk dizi, sinema ve tiyatro oyuncusu Rojda Demirer, 12 Ağustos 1980 yılında Ankara’da doğmuştur. Aslen Diyarbakır’lıdır. 1988 yılında (9 yaşındayken) TRT Ankara Radyosu Çocuk Saati sınavlarını kazanarak radyo tiyatrosu yapmaya başlamıştır. 2001 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. 2003-2008 yılları aralarında da Trabzon Devlet Tiyatrosu’nda kadrolu sanatkâr olarak tahsis almıştır.

2003 yılında Aşk Olsun dizisi ile televizyon dünyasına adım atan Rojda Demirer, Adı Efsane, Kördüğüm, Acil Aşk Aranıyor, Ateş Ateş, Elde Var Hayat, Geniş Aile, Melekler Korusun, Karışıklık Örümcek ağı gibi diziler ve filmlerde de rol almıştır.

Şimdilerte Show TV ekranlarında yayınlanmakta olan Çarpışma adlı dizide Belma karakterine hayat veren Rojda Demirer, 1.67 metre boyunda, 55 kilo ve Aslan burcudur.

 

Bir önceki yazımız olan Uyanış Büyük Selçuklu Marcus kimdir? Kaan Taşaner hangi dizilerde oynadı? başlıklı makalemizde büyük selçuklu devleti, cemal toktaş ve osman sonant hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.