Genel Blog

Maraşlı Zeliş kimdir? Zeliş neden konuşmuyor, ne oldu?

30

Maraşlı Zeliş kimdir? Zeliş neden konuşmuyor, ne oldu?

Maraşlı dizisinin Zeliş’i Bedriye Roza tarafından canlandırılmaktadır. Dizide Zeliş’in sessiz kalması merak ediliyor. Peki ama Zeliş neden konuşmuyor?

Maraşlı Zeliş kimdir?

Maraşlı dizisinin Zeliş’i Bedriye Roza Çelik’tir. Bedriye Roza Çelik 2013 İstanbul doğumlu olup Oyuncu olarak tanınmaktadır.

Zeliş niçin konuşmuyor?

Maraşlı dizisinde Zeliş vurulduktan sonradan büyük bir travma yaşamıştır. Bu sebeple Zeliş babasıyla konuşmamaktadır. aynı zamanda Zeliş’in psikolojik olarak da etkilendiği belirtilmektedir. Zeliş lal olmuştur. 

Lal ne çağırmak?

Lal kelimesi Farsça olarak ‘nutku tutulmuş, konuşamaz duruma gelmiş ve dilsiz’ olarak sözcük grubu edilmektedir. Arapça kökenli olarak ise Türkçede ‘Parlak kırmızı renkte olan, billur hale gelmiş, şeffaf bir alüminyum oksit bulunan kıymetli taş’ şeklinde bilinmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Damla'nın düğününden özel görüntüler ve ilginç evlilik teklifi hikayesi başlıklı makalemizde damla'nın düğününden özel görüntüler ve ilginç evlilik teklifi hikayesi, evlilik teklifleri ve gelinim mutfakta hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.