Genel Blog

Marka Bilinirliği Nedir?

144

Marka Bilinirliği Nedir?

Bellik bilinirliği, benzeri markanın tasavvur grup eliyle hangi ölçüde tanındığı ve benzeri yapıt veya iz kategorisiyle ilişkilendirildiği derecedir. Bu, markanın müşteri bilincidir. Marka bilinci, müşterinin karar verme sürecini mühim olarak etkilemek için evvel aşamadır. ► Şirketler, müşterilerini markalarından tefhim etmek için haddinden fazla servet harcar. Fakat gine üstelik kamu namına ölçülemeyen bir metriktir ve bilinirliğe sahip olmak herhangi bir ant insanların markanızın ürünlerini satın alacağı anlamına gelmez. bununla birlikte, işaret bilinirliğinin şirketler üzere, hele üstelik yenileri üzere nazik önemi vardır. Bellik bilinirliği, popüler tıpkı terimdir ve temas büyüklükteki işletmenin eser ve hizmetlerinin tanınmasını mizan sürecidir. Şirketler mesajlaşma, dizayn, sosyal iletişim araçları, reklamlar ve daha fazlasıyla işaret farkındalığını geliştirir. Marka Bilinirliği Bozukluk Önemlidir? Işaret bilinirliği, gizil tıpkı müşterinin ürünlerinize ve hizmetlerinize müteveccih iştihar ve ilişkilendirme düzeyidir. Örneğin, sıcak bir günde Kadıköy’dahi yürürken itici bir içeceğe ihtiyacınız varsa, aklınıza Pepsi veya Coca-Cola yetişme ihtimali vardır. Piyasada başka mütehammil çok soğuk içecek var fakat hem Pepsi hem dahi Coca, tüketicilerin zihninde bellik bilinci oluşturmayı başarmıştır. Coca-Cola, tarihin en şişman işaret bilinirliği örneğidir. İçmemiş olsanız birlikte, Coca-Cola’nın logosunun bittabi göründüğünü, pencere şişesinin şeklini biliyorsunuzdur.  ► Ayraç bilinirliği, yönlendirmeler, halkla ilişkiler, istihbarat, sosyal medya vb. kanallar yoluyla yayılır. Şirketin planladığı kadar giderse müşterilerin zihninde müspet bire bir matlup oluşturur. Bire Bir arkadaşınızın size dolgunca tıpkısı deneyim yaşadığı tıpkısı Uygur restoranından bahsettiğini varsayalım. Restorana gitmeseniz bile, Uygur restoranı için herkese müspet bir şekilde referans ika eğiliminiz oluşur. ► Işaret bilinci güveni besler. İnsanların ayrımsız markayla etkileşime girdiğini ve ferah bir deneyim yaşadığını gördüğünüzde, henüz denememiş olsanız üstelik o markaya olan güveninizi oluşturur. Üçüncü tıpkı dünya ülkesini konuşma ettiğinizi ve üç farklı restoranla karşılaştığınızı varsayalım; ikisi yerel restoran ve biri McDonald’s. Ülkenizde aşındırmak yememiş olsanız dahi McDonald’s’a gitme ihtimaliniz yüksektir. Bunun nedeni markayı bildiğiniz ve hıfzıssıhha uygulamalarına güvendiğiniz içindir. ► Benzeri markanın ne kadar haddinden fazla herif farkında olursa o işaret o büyüklüğünde…

Devamını oku

Marka bilinirliği, aynı markanın garaz kol yoluyla ne ölçüde tanındığı ve tıpkı im yahut iz kategorisiyle ilişkilendirildiği derecedir. Bu, markanın kamera bilincidir. Marka bilinci, müşterinin karar verme sürecini önemli adına aşılamak üzere geçmiş aşamadır.

► Şirketler, müşterilerini markalarından tefhim etmek amacıyla çokça dünyalık harcar. Ancak tekrar üstelik tam adına ölçülemeyen bire bir metriktir ve bilinirliğe sahip olmak rastgele ant insanların markanızın ürünlerini satın alacağı anlamına gelmez. amma velakin, marka bilinirliğinin şirketler üzere, alelhusus birlikte yenileri amacıyla şişman önemi vardır.

Ayraç bilinirliği, pop ayrımsız terimdir ve herhangi bir büyüklükteki işletmenin iz ve hizmetlerinin tanınmasını sağlama sürecidir. Şirketler mesajlaşma, tasarım, sosyal medya, reklamlar ve henüz fazlasıyla işaret farkındalığını geliştirir.

Bellik Bilinirliği Sebep Önemlidir?

Marka bilinirliği, gizil aynı müşterinin ürünlerinize ve hizmetlerinize yönelik tanınma ve ilişkilendirme düzeyidir. Söz Gelişi, sıcak bire bir günde Kadıköy’dahi yürürken antipatik benzeri içeceğe ihtiyacınız varsa, aklınıza Pepsi yahut Coca-Cola hulul ihtimali vardır. Piyasada ayrıksı mütehammil haddinden fazla antipatik içecek var fakat hem Pepsi hem bile Coca, tüketicilerin zihninde işaret bilinci oluşturmayı başarmıştır.

Coca-Cola, tarihin sunma balaban marka bilinirliği örneğidir. İçmemiş olsanız üstelik, Coca-Cola’nın logosunun elbette göründüğünü, sırça şişesinin şeklini biliyorsunuzdur. 

► Ayraç bilinirliği, yönlendirmeler, halkla ilgiler, duyum, içtimai iletişim araçları vb. kanallar marifetiyle yayılır. Şirketin planladığı kabilinden giderse müşterilerin zihninde müspet aynı takanak oluşturur. Bire Bir arkadaşınızın size bereketli bire bir birikim yaşadığı tıpkı Uygur restoranından bahsettiğini varsayalım. Restorana gitmeseniz de, Uygur restoranı amacıyla herkese müspet tıpkısı şekilde tavsiye mektubu ika eğiliminiz oluşur.

► Ayraç bilinci güveni besler. İnsanların tıpkısı markayla etkileşime girdiğini ve ongun benzeri deneyim yaşadığını gördüğünüzde, henüz denememiş olsanız bile o markaya olan güveninizi oluşturur. Üçüncü bir acun ülkesini müzakere ettiğinizi ve üç değişik restoranla karşılaştığınızı varsayalım; ikisi evcil aşçı ve biri McDonald’s. Ülkenizde yemek yememiş olsanız üstelik McDonald’s’a gitme ihtimaliniz yüksektir. Bunun nedeni markayı bildiğiniz ve hıfzıssıhha uygulamalarına güvendiğiniz içindir.

► Bir markanın hangi kadar haddinden fazla âdem farkında olursa o marka o büyüklüğünde altın ayla sağlık. Marka değeri, markanın ayrı tıpkısı yaşayış kendisine değeridir. Bütün Bütün galiba ayrımsız bellik marifetiyle sunulduğu için öne sâdır tanıtma adı bire bir öneri yapar. Işaret bilinci, markanın algılanan değerini oluşturur.

► Ayraç bilinirliğinin yüksek olduğu şirketler elan aşkın sağlık elde edebilir. Söz Gelişi, ayrımsız dizüstü pazarını musahabe ettiğinizde, bir nice ürün ve alternatif mevcuttur. Ancak aklınızda farklılaştırılmış bir ürün olması, Apple yahut Monster’mağara pazardaki özge rakiplerinden değişik olmasını sağlar. Bu, şirketler pazarlama yerinin tamamında ayraç bilinirliğini başarıyla heveslendirme ettiğinde gerçekleşir.

Marka Bilinirliği Pekâlâ Oluşturulur?

➽ Bellik bilinirliği, alıcı ile bent alanlarının dolay plana çıktığı aynı iş kurarak inşa edilir. Işaret bilinirliği ve farkındalığı stratejinizi, ürünlerinizin, müşteriler yoluyla aşkın ceht sarf etmeden ihtiyaçlarını karşılayacağı şekilde odaklamanız gerekir. Dinç aynı bellik bilinci stratejisi, diri bire bir ürün etrafında döner. Çokça aşkın ceht harcamadan müşterilerinizin ihtiyaçlarını karşıladığınızdan tehlikesiz olmalısınız. Söz Gelişi Whatsapp , 2009 yılında, uğur kitlenin çoğunun ücretli mukavim mesajları yoluyla bildirişim kurduğu ücretsiz tıpkı enstantane mesajlaşma uygulaması oluşturdu. Bir Anda yayıldı.

➽ Konumlandırma önemlidir. Ayrımlı markalar , marka bilinirliğini tasarruf etmek için akıllı konumlandırma stratejileri kullanır. Kendilerini günce kullanılan ürünlerle yoğun tıpkı pazarda nitelikli bire bir yapıt yahut kaliteli ürünlerle yoğun pazarda hesaplı ve ekonomik aynı yapıt kendisine konumlandırabilirler. Bellik bilinirliğinizi tasarruf etmek için nazik harfle yazılabilecek, ikbal edilen fakat keşfedilmemiş benzeri konumlandırma aramanız gerekir. Konumlandırma sebebiyle bellik bilinci oluşturmanın bereketli tıpkı örneği dahi Apple’dır.  Şeriklik, kendisini beyinli telefon endüstrisinde herkesin yeğleme edebileceği yer premium marka adına konumlandırdı. Bu, markanın müjdecileri yerine hareket eden ve ayraç mesajını nadan tıpkı din yarattı. 

➽ Bellik bilinirliği oluşturmanın mebzul benzeri diğer yolu, gayrı ünlü markaların sizin hakkınızda izleyicileriyle konuşmasına, sizi yorumlamasına cevaz vermektir. Takipçileri ongun olan şirketler, sosyal iletişim araçları fenomenleri, ünlüler vb. adına örneklendirilebilir. 

➽ Misyon kitlenizin, bulundukları yerde onlarla tanışmadığınız sürece sizi tanıması zordur. Misyon kitleniz üzerinde aynı izlenim sağlamak üzere sosyal medyayı kullanarak trendlerden yararlanmanız gani evet. Aynı robot kabil değil, tıpkı herif üzere davranmanız gür olur, kullanıcılarınızın görmeyi ve etkileşimde bulunmayı sevdikleri gönderiler inşa etmek, onlara paylaşım üzere ödüller sunmak ve böylecene işaret mesajınızı yansıtmak üzere sosyal medyayı almak gerekir.

➽ Bir teklif programı başlatmak veya tıpkısı sadık yapı stratejisine yatırım düzenlemek çoğu devir ferah benzeri düşün kabil. Bu tuhaf stratejiler, ayraç bilincini sair insanlara yayma çalışmasını, genellikle kendiniz yapsanız olacağından elan düşük aynı maliyetle delege bedel. Fazlası, yönlendirmelerin reklamlarınızdan henüz inandırma edici gücü vardır.

➽ Mevcut müşterilerinizin markanızı yahut ürününüzü başka birine başvuru ettiklerinde altın aynı şey elde edecekleri cazip bire bir tavsiye programı oluşturabilirsiniz. Benzer şekilde, ferah komisyon oranları sağlamak, takipçileri ferah olan bir nice çaplı ayraç takipçinizi dahi cezbeder.

Yoruma kapalı.