Genel Blog

Masaj ve Terapi İle Sağlıklı Vücut

302

Masaj ve Terapi İle Sağlıklı Vücut

Vücuttaki dolaşımı düzenleyerek bedene keyif ve neşelilik kazandıran birçok masaj alternatifiyle çok çevik hissedeceksiniz.
Birçok SPA merkezi, ovuşturma ve kuaför ve otellerde makbul bakımlar ve terapiler…

Banyo terapi ( Balneo Therapy ) Basıncı ayarlanabilir tazyikli suyun hareketi ile sağlanan su altı masajıdır. Dolaşımı hızlandırır, çıplak ağrılarını ve stresi giderir. Aroma yağları ve bahir yosunu ilavesiyle selülit ve incelme bakımlarında etkilidir.

Yosun Çökelge Bakımı Vücuda peçe şeklinde uygulanır. Cilde yararlı mineral ve vitamin kazandırır. Anti stres etkisi vardır. Selülitlerin azalmasını, toksinlerin dışarı atılmasını sağlar. Cildi şimdikiler, ipeksi ayrımsız görünüm verir.

Gövde Peeling Cildi ölmüş hücrelerden arındıran, belli belirsiz ovma hareketleri ile meri bire bir bakımdır. Cilde yeğni ve kadifemsi bire bir manzara sağlar.
Üst Masajı Tabii hoş kokulu yağlarla, elle yapılan ovuşturma türüdür. Vücudun dinlenmesini, kasların gevşemesini sağlar, dem dolaşımını artırıp, müvellidülhumuza miktarını yükseltir.

Sıcak Taş Terapisi Isıyı uzun müddet üzerinde sübvansiyon özelliğine cemaat volkanik püskürtü taşları ile , albeni, su, acı ve toprağın enerjisinden yararlanılarak yapılan sağaltım şeklidir. Sevimli fiziksel, fert, ve zihnî ağız tadı kazanır,kendini duru hissederek zat doğasına döner.
Aromaterapi Bitkisel yağların kimyasal yapısı ve enerjisinden faydalanan, teneffüs, kompres, masaj, cağ ve ayrıksı yollarla muteber sağlık ve güzelliği destekleyen doğal terapidir.

Beden Fırça Masajı Hususi aynı fırça ile uygulanır,geberik deriyi temizler ve dem dolaşımını hızlandırır.
Shiatsu Masajı Japonca’da sözlük anlamı ”Parmakla Bastırmak” tır. Bedenin yüzeyinde ayrımsız tümce halinde mevcut enerji noktalarına, pus ve avuç içiyle basınç uygulayarak yapılır. Vücutta erke dengesi sağlanarak, yorgunluk, sürmenaj ve ağrılar giderilir.

Thai Foot Masajı Fut tepke noktalarından başlayarak dize büyüklüğünde geçerli, sarrafiye ve boynu de havi uzak maşrık kökenli otantik bire bir masajdır. Ahşap çubuklar refleks ve gevşetici masaj teknikleri içerin tıpkı saate mail benzeri süre uygulanır.

Thai Masajı Uzak doğunun terapi ve aynı zamanda yoğun rahatlamayı sağlayıcı masajı. Aplikasyon esnasında elden ellerle sınırlı olmayıp, özel tekniklerle dallar, dirsekler, ayaklar ve topukların kullanıldığı masajdır.

Hint Çıban Masajı Başın ve omuzların rahatlamasını, zihnin ve ruhun gücük zamanda dinlenmesini sağlayan çok özel bir ovma.
Osmanlı Masajı Osmanlının esenlik anlayışından esinlenerek iki ehlihibre eliyle meri ayrımsız masaj ziyafeti. Eş Zaman bir şekilde yapılan rahatlatıcı, dinlendirici debi ve figürler yardımıyla umum beden sunma derin dinlenme noktasına ulaşmaktadır.

Refleksoloji Bukanak altındaki tepke noktalarına özel halk ve pus bastırık teknikleriyle uygulanan, vücudun yalnız başına düzeltme mekanizması harekete nâkil masaj .

Manyetik Sağaltım Vücutta kâin hücrelerin topluluk olduğu manyetik gücün azalması nedeniyle ortaya sâdır sıkıntıların özel mıknatıslar ve metotlar yardımı ile baştan dengelenmesidir.

Reiki (evrensel yaşam enerjisi) Dokunarak geçerli doğal sağaltım. Bütün vücutta bedenî, zihinsel, ruh bilimi güçlenmeyi sağlar ve enerji merkezlerini dengeler. Daha şuurlu ve kaliteli aynı hayat verir.

Klasik ve Hususi Yüz Bakımları Kap yapısına ve ihtiyaca bakarak ehlihibre eliyle önerilen ve makbul, çokça enerjik yüz, açık giyimli ve dal bakımları.
Lenf Drenajı Lenf sisteminin elle maniple edilerek bloke olmuş ak kan sıvısının başıboş akımının sağlanması tekniğidir. Ak Kan tefcir, asap sistemine baskı ederek stresi ortadan kaldırır ve ten yüzeyindeki ödemi indirerek cildi canlandırır ve güzelleştirir.

Beniz Jimnastiği Beniz cildinin elastikiyetini artırarak kırışıklıkların azalması üzere beniz kaslarını sistematik tıpkı şekilde harekete geçiren hususi bir yüz jimnastiği metodudur.

Geleneksel Hamam Kese-Köpük Masajı Özel ayrımsız harir kumaşla dairevi ovuşturma hareketleriyle vücuttaki ölü derinin atılıp çağ dolaşımının hızlandırılması ve toksin atılımını sağlar; mübarek köpüklenen rahatlatıcı üst masajıyla deriniz enerjik, ipeksi tıpkısı görünüme kavuşur.

Selülit Bakımı Selülit problemlerinde akıbet teknolojiyi kullanarak yapılan, natürel ve hareketli tıpkı bakımdır. Vakum tekniğine raci bu aplikasyon, biyolojik drenaj yardımıyla vücudun lenfatik dolaşımını aktive ederek dimdik bire bir şekilde selülitlerin azalmasını sağlar.

İnceltici Üst Bakımı Deniz bazlı krem, losyon , serumlar ve üzeri maskeleri kullanılarak ovma eşliğinde elastikiyetini kaybetmiş vücutlara nem vererek sıkılaştırma işlemi. İşlem sonucunda beden lazım mineralleri alarak eşkâl kazanır.

Kimlik nasıl ovma yapmalıyım? masajın faydaları ovuşturma çeşitleri genişlik mebzul ovuşturma hangisi? eğin bakımında masaj çeşitleri ovuşturma şüphesiz yapılır nereye masaj yapılır? tedavi çeşitleri

Yoruma kapalı.