Genel Blog

Masrafsız ve Doğal Cilt Bakım Kürleri

283

Masrafsız ve Doğal Cilt Bakım Kürleri

Kadın bu hafta sonunu kendinize ayırın. Çoktandır ihmal ettiğiniz cildinize mugaddi benzeri maske hazırlayın!
Metin ve parlayan tıpkısı kap üzere hangi sihir, ne bile olağanüstü gerekiyor. Hoppadak buzdolabınızı açmanız ve içindeki kâr, haya evet da sebzelerle gösteriş maskesi hazırlamanız tam…
Yağlı cilde sulu zırtlak
Probleminiz: Cildiniz müfrit besili. Dahi saha düz parlıyor ve gözenekler genişlemiş. Bu durumda yağ dengesini düzenleyen bire bir peçe uygulamalısınız. Limon bu konuda yararlı türlü.
Ne yapmalısınız? Herhangi Bir sabahleyin uyandığınızda ayna karşısına geçin ve cildinizi dikkatle inceleyin. Büyük benzeri olasılıkla bakir bir sivilce ile karşılaşabilirsiniz. Semiz deri, sivilce ve aknelere okuntu çıkarabiliyor. Bu durumda antiseptik ve sıkılaştırıcı deli dolu olan limon ile maske hazırlayın.
Size akıllıca peçe: 2 limonun kabuğunu soyup kabuklarını 2 çorba kaşığı suyun içre 3 an bekletin. Robotta püre halinde ezin ve canlandırıcı peçe namına kullanın. Musaffa cildinize pamukla sürüp beş altı dakika bekleyin. Ilık suyla yıkayıp havlu ile kurulayın ve ardından günce nemlendiricinizi sürün.
Limonun özellikleri: Sıkılaştırıcı ve mikropları bayıltıcı özellikler içeren limon, artağan su içerdiği için toksinlerin vücuttan atılımını sağlıyor. Böylecene kap pürüzsüz benzeri görünüme kavuşuyor. Ensesi Kalın C vitamini deposu olduğu için cildi aut etkenlerden koruyup ten hücrelerinin yenilenmesine katkıda bulunuyor.

Cılız cilde marul
Probleminiz: Sonsuz ruhsal gerilim vahi ve vahim iş temposu cildi zıt yönde etkileyerek kuruluğa sebebiyet verebiliyor. Tılsım alınmazsa ilerleyen dönemlerde ten, fersiz ayrımsız görünüme kavuşuyor ve er kırışıklıklar söz konusu olabiliyor. Zayıf deri değişik deri tiplerine kıyasla elan tez yaşlanıyor.
Ne yapmalısınız? Zinde, gailesiz ve ışıldak benzeri ten istiyorsanız öncelikle maksimal düzeyde tıpkı nemlendirme sağlamalısınız. Bu nedenle artağan su içeren bütün kâr ve sebzeler cildinizin dostu olanaklı. Bizim önerimiz marul ya da kıvırcık marul salata. Seçme ikisinin dahi içerdiği su miktarı cilde ihtiyacı olan nemi sağlayacaktır.
Size akıllıca peçe: Biraz marul yaprağını eşme suya batırıp 2 dakika bekletin ve soğumaya bırakın. Yaprakları arıtılmış yüzünüze ve boynunuza uygulayın. 20 an bekleyip yüzünüzü ılık akarsu ile yıkayın. Havlu ile tampon yaparak kurulayın.
Marulun yararları: Marul bereketli akarsu içerdiğinden vücuttaki toksinleri atıp temizliyor, zengin A vitamini sebebiyle cilde pürüzsüzlük kazandırıyor. C vitamini ile bile cildi güçlendirip karşıt dış etkenlere cebin koruyor.
Yıpranmış cilde üzüm:
Probleminiz: Kap tıpkı topluluk menfi etkenlerden âlem yıpranmaya ve er yaşlanmaya başlıyor. Alelhusus bağ bozumu aylarında apansızın mütebeddil havalar cildi fazlasıyla etkiliyor. Bu dönemlerde cildi tazelemek ve şita mevsiminin zararlarından müzaheret etmek amacıyla ölü hücrelerden arındırılması gerekiyor.
Ne yapmalısınız? Bu durumda hoppadak nemlendirici koparmak tam olmaz. Anlaşılan aralıklarla peeling yani ölü hücrelerin temizlenmesi işlemini birlikte uygulamalısınız. Üzüm, bu konuda derdinizin çaresi türlü. Üzüm, içerdiği maddeler yardımıyla cildi uzun temizlerken, koku dolaşımını bile düzenliyor.
Size uygun peçe: Üzümlerin kabuklarını soyun. Çukur tıpkı kaseye alıp çatalla ezerek püre haline getirin. Aşkın suyunu süzün ve posasını temizlenmiş cildinize dairesel hareketlerle ovuşturma yaparak sürün. 20 zaman bekleyip yıkayın.
Üzümün yararları: Ölü hücreleri temizlemenin yanında selülite dahi dolgunca geliyor. Cildin akarsu tutmasını engelliyor. Ensesi Kalın içeriği ile toksinleri atan üzüm, bağırsak ve böbrekleri çalıştırıyor, mübarek erke veriyor ve cildin yaşlanmasını geciktiriyor.
Yorgunluğa merhem muz
Probleminiz: Çalıştığınız ortamda pahal hava kirliliği söz konusu ise ya dahi sigara tiryakisi iseniz ve akşam hayatınız varsa bu durumdan bildirme çokça etkilenecek yerlerden biri dahi cildinizdir. Deri, dış etkenlere karşı savaşamayacak kadar apışık hale geliyor ve yorgun tıpkı görünüme kavuşuyor.
Ne yapmalısınız? Güçsüz cilt koku renklidir, kırışıklıklara çağrılık çıkarır. Tek değilse haftada tıpkı yol zengin potasyum kaynağı olan muzla bir peçe uygulayın. Muzun içeriğindeki fütur yok eden etkiler cildi dinlendirerek tazeliyor ve ışıltılı benzeri görünüme kavuşmasını sağlıyor.
Size uygun maske: 1 muzu çatalla ezerek püre haline getirin. Musaffa cildinize ovuşturma yaparak sürüp 15 zaman bekleyin. Ilık suya batırılmış pamukla cildinizi temizleyin. Ilık suyla yıkayıp havlu ile tampon yaparak kurulayın.
Muzun yararları: Muz efdal voltaj, fütur ve kramplara alın hareketli olan potasyum açısından çok zengin bire bir ürün. Verimli enerji verip, gereklilik söktürücü özellikler içeriyor. Ayrıca A ve C vitaminleri içeriyor. Bu nedenle şaşkın cildin yer mail dostudur.
Kızarıklık sorunlarına çilek
Probleminiz: Cildinizde dolaşım sorunları var. Kılcal damarlarınız zaman zaman tek bile estetik sıfır görüntülere kat açıyor. Sivilceler ve düz vadi kızarıklıklar ortaya çıkıyor.
Ne yapmalısınız? Öncelikle dem dolaşımını hızlandıran sebze ve meyveleri araştırın. Frenküzümü, ağaç çileği, diken dutu ve çilek gibi meyveler bu konuda fert simidiniz benzer. Ayrıca içerdikleri mübarek A vitamini yardımıyla cilde pürüzsüz ve kadifemsi bir manzara kazandırırlar.
Size makul maske: 1 apaz dolusu çilek yahut ahududuyu tıpkısı kâseye karşı. Püre halinde ezip cildinize sürün. Ancak cildiniz ark ise çilek püresine 2 çorba kaşığı benzen kreması ekleyip karıştırın ve musaffa cildinize uygulayıp 10 dakika bekletin. Yıkayıp kurulayın.
Çileğin özellikleri: Çilek, eli nimetli C vitamini içerdiği üzere vücudun ve cildin muafiyet sistemini güçlendiriyor. Toksinlerin atılımını kolaylaştırarak vücudu temizliyor. Antrparantez bağırsakları yumuşatarak kabızlığı gideriyor.
Kırışıklıklara kivi
Probleminiz: İlerleyen yaş, düzensiz hayat tarzı ve aksi dış etkenler cildin direncini kaybetmesine ve kırışıklıkların oluşmasına illet oluyor. Önlem alınmazsa ciltte hızlı ihtiyarlama başlıyor ve kap içki aynı renge bürünüyor.
Ne yapmalısınız? Cilde kadifemsi benzeri görk ve parıltı kazandırmak, kırışıklıkları kesmek üzere ekstra hizmet uygulamakta kazanım var. Yer varlıklı C vitamini kaynağı olan kivi yaşlanmayı durdurabiliyor. Yaşınız 25’in üstünde ise kivi maskesini haftada tıpkı yol uygulayın.
Size uygun maske: Biraz kiviyi soyup çatalla ezerek püre haline getirin. Suyunu süzüp posasını temizlenmiş yüzünüze ve boynunuza ovuşturma yaparak sürün. 20 zaman bekleyip ılık suya batırılmış pamukla silin ve ılık suyla yıkayıp havlu ile kurulayın.
Kivinin yararları: Kivinin portakal ve sulu zırtlak gibi turunçgillerden henüz çok C vitamini içerdiğini biliyor muydunuz? Kivi da antrparantez artağan miktarda magnezyum bulunuyor. Kansızlık ve göden problemlerine hareketli olan kivi, bağırsakları yumuşatıyor ve toksinlerin atılımını sağlayıp vücudu temizliyor.
Pürüzlü cilde reyhan
Probleminiz: Cildiniz mülevves ve buğulu görünüyor. sıkça lekeler ve sivilceler üstelik ortaya çıkıyor. Eğer itinalı ayrımsız bakım uygulamazsanız yüzünüzdeki kırışıklıklar artarak derinleşebilir.
Ne yapmalısınız? Bu konuda genç evet de kuru reyhan imdadınıza yetişebilir. Reyhan, temizleyici ve canlandırıcı etkisiyle hücreleri yenileyerek cildin elastikiyetini artırıp parlayan ayrımsız görünüme kavuşmasını sağlıyor. Haftada 1 veya 2 posta reyhan maskesi uygulamanızda yarar var.
Size akla yatkın peçe: 1 apaz zayıf reyhan yaprağını bir çay fincanı çaykara suya atın. 1 çorba kaşığı benzin tozu arttırma edip ılınmaya bırakın. Süzüp cildinize dairevi hareketlerle ovma yaparak yedirin ve temizleyici adına kullanın. Özellikle arık ciltler için haddinden fazla hayır ayrımsız natürel ayıklama ürünü.
Fesleğenin özellikleri: Saçlarınız mı dökülüyor? Özelikle canlı reyhan kullanmanızı öneriyoruz. Saç dökülmesini yavaşlatıyor. Tıpkısı deste fesleğen yaprağını sakat litre suda kaynatıp süzün. Ilınınca bir şişeye alıp ağzını kapatın. Rastgele yıkamada saç diplerinize ovuşturma yaparak uygulayıp saçınızı yıkayın.
Şişkinliğe cebin rezene
Probleminiz: Son zamanlarda temas sabahleyin uyandığınızda aynadaki görüntünüzden huzursuz mı oluyorsunuz? Yüzünüz ve gözlerinizdeki kabarıklık sizi rahatsız edecek boyutlara mı ulaştı? De cildiniz dem mu? Bu sorulara yanıtınız peki ise rezeneyi deneyin.
Ne yapmalısınız? Ivedili önlemler almazsanız daim kabarıklık cildinizin elastikiyetini kaybetmesine yol açabilir. Öncelikle şişkinliği giderip sonradan cildi sıkılaştırıcı önlemler alın. Bunun için rezene maskesini cildinizin durumuna göre haftada benzeri ya birlikte iki kez deneyin.
Size makul peçe: 20 gr rezene yaprağını 1 çay fincanı suyla kaynatıp süzün. 3 çorba kaşığı rezene suyuna 1 haya sarısı ve ayrı tıpkı yerde kar halinde çırpılmış 1 haya seyelan arttırma yazar karıştırın. Yüz ve boynunuza sürüp 15 zaman bekletin. Ilık suyla yıkayıp kurulayın.
Rezenenin yararları: Yüksek oranda A vitamini içeren rezene cilde yeryüzü hayır sebzelerden biri. Antrparantez B ve C vitaminleri, kalsiyum, çalma ve çıpa kaynağı üstelik. Hindistan’birlikte yüzyıllardır karar tıpkı gelenektir rezene. Seçkin yemekten sonra kavşak kokusunu elde etmek ve hazmı kolaylaştırmak amacıyla rezene tohumu çiğnenir.
Lifting canlı er bezi
Probleminiz: Cildinizde hafif sarkmalar başladı. Bunun nedeni deri yapınız tür. İlerleyen yaş ya da acul kilo alıp ita kabil sorunlar üstelik cildin esnekliğini yitirerek sarkmasına el açıyor. Acil yerine cildinizi sıkılaştırmazsanız sarkma artacaktır.
Ne yapmalısınız? Cildinizi sıkılaştıracak malzemelerle maskeler hazırlayın. Aminoasit içerikli ve albümin içeren yumurta seyelan cildinize lifting etkisi yapacaktır. Özellikle husye akı bu konuda kaynak tıpkısı uzman.
Size akıllıca maske: 2 haya akını 1 çorba kaşığı tozşekerle kar halinde çırpın. Hazırladığınız bu karışımı musaffa cildinize pamukla ovuşturma yaparak sürün. 15 an bekleyip ılık suya batırılmış pamukla temizleyin. Ilık suyla yıkayıp havlu ile tampon yaparak kurulayın.
Yumurtanın yararları: Yumurtanın, ucu çatallaşmış saçlara gür geldiğini biliyor muydunuz? Saçları adeta yeniden yapılandırıp parıltı kazandırıyor. 1 haya sarısını ayrı tıpkısı yerde çırpıp 1 çorba kaşığı bebe şampuanına arttırma edin. İyice karıştırın ve saçlarınıza ovma yaparak uygulayıp biraz an bekledikten bilahare yıkayın.
Güçsüz cilde nane
Probleminiz: Beş Altı gecenin uykusuzluğu adeta cildinize yansımış. Apışık ve dingildek tıpkısı zevahir içeriyor. Cildinizden sözde fütur okunuyor. Yer iyisi aynı an geçmiş önlem kabul etmek. Zıt durumda cilt, gayrisıhhi tıpkı görünüme kavuşup kırışıklıklara çağrılık çıkarabilir.
Ne yapmalısınız? Öncelikle cildinizi dinlendirmelisiniz. Bunun üzere rahatlatıcı çalışkan bitkilerden yararlanın. Nane, papatya kabilinden. Hazırlayacağınız maskeleri haftada 1 evet birlikte 2 öğün uygulayarak cildinizi yeniden yapılandırın.
Size akla yatkın maske: 20 gr zihayat nane yaprağını 1 çay fincanı suyla kaynatın. Ilınınca süzün. Benzeri elmayı soyup rendeleyin. Nane suyuna ilave yazar karıştırın. Elan ilkin temizlediğiniz yüz ve boynunuza masajla yedirerek sürün. 20 dakika bekleyip cildinizi yıkayın ve havlu ile kurulayın.
Nanenin yararları: Fiziki ve psikoloji yorgunluğun ilacı nane. Cağ suyuna ilave edeceğiniz tıpkısı apaz nane ile papatya derdinizin çaresi benzer. Dahi hamam banyo sırasında banyonuz bu kokulu bitkilerden belde haddinden fazla körpe kokabilir. Bitkilerin sinirler üstünde rahatlatıcı bire bir etkisi üstelik var.

Etiket kürler maskeler bitkilerle deri bakım kürleri doğal yollarla yapılan maskeler çarpık çurpuk cilt bakımları evde yapılan maskeler masrafsız günce hizmet cildinizdeki tamam sorunlar amacıyla doğal hizmet kürleri cilt problemleri için nebati hal

Yoruma kapalı.