Genel Blog

Masumiyet Banu Kaya kimdir? Masumiyet Banu gerçek adı ne? Asena Tuğal kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?

32

Masumiyet Banu Kaya kimdir? Masumiyet Banu gerçek adı ne? Asena Tuğal kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?

FOX TV’nin her Çarşamba ekrana gelen Masumiyet dizisi ile ilgili bilgiler araştırılıyor. Dizinin oyuncuları ilgiyle merak ediliyor. Peki fakat Masumiyet Banu kimdir?

Masumiyet Banu kimdir?

MASUMİYET’de Banu karakterine Asena Tuğal hayat vermektedir. İlker Ilgaz’ın bireysel asistanı. Açgözlü bir plaza kadını. Bulunduğu yere aklı, çalışkanlığı ve güvenilirliği ile gelmiş, Ilgaz ailesinin kara kutusu. Kariyeri ve korumak zorunda olduğu hayat standartları açık havada önemsediği tek şey, iki yıldır yasaklanmış bir ilişki yaşadığı Timur’a olan duyguları.

Asena Tuğal kimdir?

Masumiyet dizisinde Asena Tuğal Banu karakterine yaşam vermektedir. Tuğal, 1 Ocak 1984 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. 2000’den itibaren TGRT, Kanal D ve Show TV de haber muhabiri olarak çalıştı. Gerisinde Star TV ekranlarında 2006 Miss Turkey’de dördüncü güzel seçilen Asena Tuğal, Miss International yarışmasında “Miss Smile” ödülü kazandı. Spor alanında da başarısı olan oyuncunun, kürek sporunda uluslararası dereceleri bulunuyor. Tekvando sporunda siyah kuşaktır. Ve bu sayede ülkemizi Milli Takım kadrosuyla geçmiş yıllarda temsilcilik etmiştir.

Boğaziçi Üniversitesi’nde ‘double major’ olarak eğitimini tamamlayan oyuncu, Matematik ve Fen Bilimleri fakültesinden benzer dönem içinde mezun olmuştur. Asena Tuğal 2008 yılında Akasya Durağı, 2009 yılında Ömre Bedel ve 2010 yılında da Öğretmen Kemal Filinta 2016’da Kertenkele: Her Yerde Doğuş adlı dizilerde rol alan oyuncu 2019-2020 Afili Aşk’ta rol almıştır.

Asena Tuğal, 2018 yılından bu yanlamasına oyuncu Şahin Irmak ile evlidir.

Bir önceki yazımız olan Masumiyet İrem Orhun gerçek adı ne, kimdir? Deniz Işın hangi dizilerde oynadı, kaç yaşında? başlıklı makalemizde deniz ışın, irem orhun masumiyet ve masumiyet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.