Genel Blog

Masumiyet dizisi Banu kimdir, gerçek adı ne? Asena Tuğal hangi dizilerde oynadı?

135

Masumiyet dizisi Banu kimdir, gerçek adı ne? Asena Tuğal hangi dizilerde oynadı?

FOX TV’nin her Çarşamba ekrana gelen Masumiyet dizisi ile ilgili bilgiler araştırılıyor. Dizinin oyuncuları ilgiyle merak ediliyor. Peki fakat Masumiyet Banu kimdir?

Masumiyet Banu kimdir?

MASUMİYET’de Banu karakterine Asena Tuğal yaşam vermektedir. İlker Ilgaz’ın kişisel asistanı. Doyumsuz bir plaza kadını. Bulunduğu yere aklı, çalışkanlığı ve güvenilirliği ile gelmiş, Ilgaz ailesinin kara kutusu. Kariyeri ve korumak zorunda olduğu yaşam standartları dışarıya önemsediği tek şey, iki yıldır yasaklanmış bir ilişki yaşadığı Timur’a olan duyguları.

Asena Tuğal kimdir?

Masumiyet dizisinde Asena Tuğal Banu karakterine hayat vermektedir. Tuğal, 1 Ocak 1984 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. 2000’den itibaren TGRT, Kanal D ve Show TV de haber muhabiri olarak çalıştı. Ardındaki Star TV ekranlarında 2006 Miss Turkey’de dördüncü hoş seçilen Asena Tuğal, Miss International yarışmasında “Miss Smile” ödülü kazandı. Spor alanında da başarısı olan oyuncunun, kürek sporunda uluslararası dereceleri bulunuyor. Tekvando sporunda siyah kuşaktır. Ve bu sayede ülkemizi Milli Ekip kadrosuyla geçmiş yıllarda temsil etmiştir.

Boğaziçi Üniversitesi’nde ‘double major’ olarak eğitimini tamamlayan oyuncu, Matematik ve Fen Bilimleri fakültesinden benzer dönem içinde mezun olmuştur. Asena Tuğal 2008 yılında Akasya Durağı, 2009 yılında Ömre Değerinde ve 2010 yılında da Hoca Kemal Filinta 2016’da Kertenkele: Tekrar Doğuş adlı dizilerde rol bölge oyuncu 2019-2020 Afili Aşk’ta rol almıştır.

Asena Tuğal, 2018 yılından bu yandan oyuncu Şahin Irmak ile evlidir.

Yoruma kapalı.