Genel Blog

Masumlar Apartmanı dizisi oyuncuları ve karakterleri açıklandı! İşte Masumlar Apartmanı dizisi yeni oyuncu kadrosu!

14

Masumlar Apartmanı dizisi oyuncuları ve karakterleri açıklandı! İşte Masumlar Apartmanı dizisi yeni oyuncu kadrosu!

Masumlar Apartmanı dizisinde Safiye adlı kadının annesinden edindiği roller ve kardeşlerinin bu roller üzerindeki psikolojik süreçleri işlenmektedir. Dizideki bir diğer kadın Gülben’in ablasının baskıları ve abisinin kardeşine olan gönül bağı da anlatılmaktadır. Geceleri çöp toplayan Han’ın başarılı bir meslek adamı iken aşkıyla ailesi aralarında kalması da konu olarak işlenmektedir. Peki lakin Masumlar Apartmanı dizisinin oyuncuları kim?

Masumlar Apartmanı dizisinin oyuncu kadrosu
Masumlar Apartmanı dizisinin oyuncu kadrosunda Ezgi Ara Verme, Birkan Sokullu, Merve Dizdar, Farah Zeynep Abdullah yer almaktadır.
5fb42cf8214ed8263c8a1002

Masumlar Apartmanı Safiye (Ezgi Mola) kimdir?

29 Mart 1983, İstanbul doğumlu olan Ezgi Ara Verme 2000 yılında Yüksekokul İstanbul’da eğitimine başladı. Az Önce 18’ini bitirmeden Kartal Tibet’in yönettiği Karate Can dizisinde birincil televizyon deneyimini kazandı.

Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ni kazandı ve 4 sene eğitim aldı. giderken Aydoğan Temel’den de 2 sene tiyatro eğitimi aldı. Yine Aydoğan Temel’in liderliğindeki bir tiyatro topluluğuyla Çürük Elma oyununda birincil sahne deneyimini yaşadı.

2005 Kasımında BKM Atölye’ye katıldı. 2005 sonbaharında safça bir kuaförü canlandırdığı Hırsız Polis dizisinin gördüğü büyük ilgi sonucu kitlelerce tanınmaya başladı.

2006 yılında çevrilen Hayatımın Kadınısın filmindeki rolüyle galibiyet kazandı. Bu filmde bireysel niyet olarak gördüğü Türkân Şoray ile müşterek oynama fırsatı yakaladığı gibi, kendini gösterebileceği bir rolü animasyon şansı da buldu. Bu rolüyle 2007 yılında En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Sadri Alışılmış Ödülü sahibi oldu.
5fb42cec214ed8263c8a1000

Masumlar Apartmanı Han (Birkan Sokullu) kimdir?

Birkan Sokullu, 6 Ekim 1985 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Maltepe Üniversitesi’nde Radyo, Televizyon ve Sinema eğitimi aldı. Üniversitede okuduğu yıllarda bununla beraber mankenlik yaptı. 2003’te katıldığı Best Model of Turkey yarışmasında üçüncü oldu. 2008’de Melekler Korusun isimli dizide canlandırdığı Levent karakteri ile kamera karşısına geçti.

Yaşam Şarkısı, Küçük Kadınlar, Melekler Korusun, Minik Sırlar, Uçurum, Fatih ve Kurt Seyit ve Şura dizilerinde rol almıştır.

Birkan Sokullu, 13 Temmuz 2012 yılında kendisi gibi oyuncu olan Aslı Enver ile evlendi ama 26 Ağustos 2015 yılında boşanmıştır.

Şimdilerde FOX TV ekranlarında yayınlanan Bir Aile Hikayesi dizisinde Berk karakterine yaşam veren Birkan Sokullu, 1.87 metre boyunda, 80 kilo ve Terazi burcudur.

Birkan Sokullu’nun rol aldığı diziler ve filmler:

2019 – Bir Aile Hikayesi (Berk) (Tv Dizisi)
2018 – Yaşamayanlar (Numel) (TV Dizisi)
2017 ­- Gecenin Ötesi (Cihangir/Cino)(TV Dizisi)
2017 ­- Yüz Yüze (Cihangir) (TV Dizisi)
2016 ­- Yaşam Şarkısı (Kerim) (TV Dizisi)
2015 – Beyaz Gece (Rüzgar) (TV Dizisi)
2014 ­- Kurt Seyt & Shura (Petro­ Borinsky) (TV Dizisi)
2013 ­- Fatih (Şehzade Mustafa) (TV Dizisi)
2012 ­- Ucurum (Ulaş) (TV Dizisi)
2010 -­ Minik Sırlar (Demir) (TV Dizisi)
2008 -­ Ufak Kadınlar (Ayaz) (TV Dizisi)
2008 ­- Elif (Mustafa) (TV Dizisi)
2008 -­ Melekler Korusun (Levent) (TV Dizisi)
5fb42cda214ed8263c8a0ffc

Masumlar Apartmanı Gülben (Merve Dizdar) kimdir?

25 Haziran 1986 yılında İzmir’de doğan Merve Dizdar, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü’nden mezun olduktan sonra, Kadir Has Üniversitesi’nde ileri oyunculuk programında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Tiyatro kariyerine Semaver Kumpanya ile başlayan Merve Dizdar, birincil sinema deneyimini ‘Bir ses böler geceyi’ filminde, Cem Davran ile birlikte yaşadı.

Geniş Aile, Kavak Yelleri, Doksanlar, Bir Yastıkta, Çılgın Dershane Üniversite’de gibi başlıca dizi ve filmlerin yanına, en son Kertenkele, Beş Kardeş, Vatanım Sensin ve Arkadaşlar İyidir dizisiyle sevenleriyle buluşan Merve Dizdar, ,Yok Artık 2, Organik Aşk Hikayeleri, Körfez, Mandıra Filazof’u filmlerinde de oynadı.
5fb42ccd214ed8263c8a0ffa

Masumlar Apartmanı Neriman Gizem Katmer kimdir?

Neriman, ailesi ve özgürlüğü aralarında sıkışıp kalmıştır. 

Gizem Katmer 1998 yılında İstanbul ilimizde dünyaya geldi. Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’de eğitimini Sahne Sanatları-Oyunculuk bölümünden mezun oldu. Perdesiz Performans Oyunculuk atölyesinde tiyatro ve dizi oyunculuğu yapmaktadır.

2020 yapımı Farah Zeynep Abdullah, Birkan Sokullu, Ezgi Ara Verme ve Merve Dizdar’ın başrollerini paylaştığı Masumlar Apartmanı’nın kadrosunda bulunan Gizem Katmer, ailesi ve özgürlüğü arasında sıkışıp kalmış Neriman’a hayat veriyor.
5fb42cc4214ed8263c8a0ff8

Masumlar Apartmanı İnci ( Farah Zeynep Abdullah) kimdir?

Farah Zeynep Abdullah 17 Ağustos 1989 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Babası Arap kökenli, annesi ise Boşnak kökenlidir. Daha çocuk yaşlarda tiyatro ve müziğe aleyhinde bir ilgisi vardı. 2006 yılında babasının işleri sebebiyle İngiltere’ye taşındı. Lise eğitimine Türkiye’de İstanbul Saint Michel Fransız Lisesi’nde başlasa da henüz birinci sınıftayken İngiltere’ye nakil oldu. Burada Fransızca, tiyatro, medya ve fotoğrafçılık dersleri aldı.

Oyunculuk kariyeri için üniversite kaydını dondurmuştur.Farah Zeynep, üniversiteye başlamaya hazırlanırken Böylece Bir Geçer Vakit ama adlı dizi için öneri geldi. İngiltere’ye, okuluna dönmesine üç gün kala test çekimlerinde başarılı bulunduğunu ve Aylin rolüne seçildiğini öğrenmiştir. Bu dizide dizide dört çocuklu bir ailenin ikinci çocuğu olan Aylin’i canlandırmıştır.

sonradan Yılmaz Erdoğan’ın filmi Kelebeğin Rüyası’nda oynamıştır.Bu filmde başrolleri Kıvanç Tatlıtuğ ve Mert Fırat ile paylaşmıştır. 2014 senesinde Star TV’de yayınlanan Kurt Seyit ve Şura adlı dizide başrol oynamıştır. Çağan Irmak’ın yönettiği 2014 yılının en başarılı filmlerinden olan Unutursam Fısılda filminde Hümeyra’nın da oynadığı Hatice (Ayperi) karakterinin gençliğini canlandırmıştır. Keza oyuncu Barbie Prenses ve Rockstar canlandırma filmindeki Prenses Azra’yı seslendirmiştir.

Filmografi

2010-2012 O Kadar Bir Geçer Zaman ama – Aylin Nehir Talaşoğlu
2014 Kurt Seyit ve Şura – Şura
2013 Kelebeğin Rüyası – Mediha Sessiz
2014 Bi Minik Eylül Meselesi – Eylül
2014 Unutursam Fısılda – Ayperi

Ödüller

2011 2011 Antalya Televizyon Ödülleri – En İyi Tezgâhtar Kadın Oyuncu
2013 18. Sadri Alışkın Tiyatro ve Sinema Ödülleri – Tezgâhtar Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu
2014 46. Sinema Yazarları Derneği Ödülleri En İyi Muavin Bayan Oyuncu

5fb42cb4214ed8263c8a0ff6

Masumlar Apartmanı Ege (Emir Özden) kimdir?

Emir Özden Masumlar Apartmanı Ege karakterine hayat veren oyuncudur.

“Kanatsız Kuşlar ” dizisiyle bilinen genç oyuncu, 21 Ekim 1996 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir.

Adıgüzel Hoş Sanatlar Lisesi Tiyatro Bölümü’nde eğitimini tamamladıktan daha sonra Kadir Has Üniversitesi Oyunculuk Bölümünde eğitimine devam etmiştir.

2012 yılında “Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam” dizisiyle ekranlara merhaba diyen oyuncu “Böyle Bitmesin”, “Not Defteri”, “Poyraz Karayel” , “Umuda Kelepçe Vurulmaz” dizilerinde rol almıştır.

“Kanatsız Kuşlar” dizisinde Emre karakterine hayat veren oyuncu, Masumlar Apartmanı Ege karakterine hayat vermektedir.

Emir Özden Dizileri (Masumlar Apartmanı Ege)

Masumlar Apartmanı (Ege) – 2020
Kanatsız Kuşlar (Emre) – 2017
Umuda Kelepçe Vurulmaz – 2016
Poyraz Karayel – 2015
Karalama Defteri – 2014
Böyle Bitmesin – 2013
Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam – 2012

5fb42caa214ed8263c8a0ff4

Masumlar Apartmanı Esat (Uğur Uzunel) kimdir?
Minik yaştan oyuncu olmaya karar veren Uzunel Üniversite tercihini de bu yönde kullanmıştır ve oyunculuk mezunu olmuştur. Dokuz Eylül Üniversitesi Hoş Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Oyunculuk Anasanat dalında okumuştur. İlk Televizyon deneyiminin Ağır Roman Yeni Dünya dizisidir. Fiziksel özelliklerine baktığımızda ise boyu 180 cm , kilosu 70 kg’dır. Burcu Akrep’tir.

Bir önceki yazımız olan Masumlar Apartmanı nerede çekiliyor? Masumlar Apartmanı hangi semtte çekiliyor? başlıklı makalemizde ezgi mola, madalyonun içi pdf ve merve dizdar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.