Genel Blog

Masumlar Apartmanı Gülben kimdir, hastalığı ne? Merve Dizdar kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?

148

Masumlar Apartmanı Gülben kimdir, hastalığı ne? Merve Dizdar kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?

Masumlar Apartmanı dizisinde Gülben karakteri tavırlarıyla dikkatleri üzerine çekti. İzleyiciler Masumlar Apartmanı hastalıkları hakkında bilgileri araştırıyor. Merve Dizdar’ın canlandırdığı Gülben karakterinin hastalığı ile ilgili bilgiler bu haberde! 

Masumlar Apartmanı Gülben’in hastalığı ne?

Masumlar Apartmanı Gülben’in hastalığı obsesif bozukluk olarak görülmektedir. Masumlar Apartmanı dizisinde Han’ın kardeşi olan Gülben, Han’ın arkadaşı eve geldiğinde ona gösterdiği romantik ilgiden, kapıyı açarken banyo ve salon aralarında terlik değiştirmeye gerek duymamasından obsesif bozukluk olmama ihtimalide vardır. Gülben karakterin kesintisiz temizlik yapmasının sebebi kirli olduğunu düşünmesi yok de ablasının öyle istemesi veya ablasının kızacağından korkması. Zaten ilk bölümün başında altına kaçırma problemi olduğu görüldü. Altına idrar ve dışkı yapma obsesif annelerin çocuklarında daha çok görülen bir durumdur. Bir nevi bilinçdışı bir tepki aslında, ‘senin temizliğinin içine böyle ederim’ çağırmak gibi bir şey. 

Masumlar Apartmanı Gülben sahiden kim?

Masumlar Apartmanı Gülben karakterini Merve Dizdar canlandırmaktadır. Ailenin en gürültüsüz, en göze batmayan ve hiçbir konuda fikri sorulmayan üyesidir. Bütün hayatını ablası Safiye’nin boyunduruğu altında geçirmiştir. Kimseden sevgi görmemiş olan Gülben, kurtuluşunu aşkta arar ve sıklıkla olmayacak hülyalara kapılır.

Merve Dizdar, 25 Haziran 1986 tarihinde İzmir’de dünyaya geldi. Kendisi Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Hoş Sanatlar Fakültesi oyunculuk Bölümü’nden mezun olmuştur. Kadir Has Üniversitesi’nde ileri oyunculuk programında yüksek lisans yapmıştır. Tiyatro kariyerine Semaver Kumpanya ile başlayıp. Craft Tiyatro’da devam etmektedir. İlk sinema deneyimi “Bir ses böler geceyi” filminde, Cem Davran ile yapan Dizdar, Kavak Yelleri, Geniş Aile, Bir Yastıkta, Doksanlar, Deli Dershane Üniversite’de gibi dizilerin yanı sıra, son olarak Beş Kardeş dizisiyle seyircileriyle buluşmaktadır. Keza TRT ÇOCUK kanalında Arkadaşım Bıdı ve 23 Nisan şenliğe dürüst adlı çocuk programlarının sunuculuğunu üstlenmiştir.

 

 

Yoruma kapalı.