Genel Blog

Masumlar Apartmanı Han hastalığı merak edildi! Han neden çöp topluyor, gerçek hikayesi nedir?

11

Masumlar Apartmanı Han hastalığı merak edildi! Han neden çöp topluyor, gerçek hikayesi nedir?

Masumlar Apartmanı TRT 1 ekranlarında her salı yayınlanmaktadır. İlk iki bölümüyle beğeni şampiyon Masumlar Apartmanı ayrıca hikayesi keza de oyuncu kadrosu ile izleyicilerin dikkatini çekti. Dizide Han karakterine Birkan Sokullu canlandırmaktadır. Han’ın gece kağıt toplamaya çıkması dizide dikkat çeken öteki anlar oldu. Peki Han’ın hastalığı nedir? Dispozofobi nedir?

Masumlar Apartmanı Han hastalığı ne?

Üç kız kardeşi ve hasta babasıyla yaşamış Han, kendi hayallerinden adamakıllı vazgeçmiş biridir. Han’ın hastalığı dispozofobi adlı bir hastalıktır. Yaşamı takıntılarla dolu ablaları ve işi arasında mekik dokuyarak bu aileyi ayakta tutmaya çalışan Han ’ın İnci ile tanışması onun için bir dönüm noktası olur.

Han neden çöp topluyor?

Han’ın gece kağıt-çöp toplamaya çıktığı sahneler yer aldı. Han çocukluğunda annesinin defterlerini çöpe atması üstüne dispozofobi hastalığına yakalanmıştır. Han’ın bununla birlikte oyuncakları çöpe atılmıştır. Oyuncak Han’ın en değerli eşyasıdır. Han o yüzden değerli olan her şeyi korumaktadır. 

Dispozofobi nedir?

Dispozofobi, kompulsif biriktirme hastalığı, istifçilik olarak da geçiyor. Bu rahatsızlık; değersiz, sağlığa zararlı, kullanılmayan tüm eşyaların biriktirilmesi ve atılamaması durumuna denir.

Bir önceki yazımız olan Masumlar Apartmanı Safiye kimdir, kaç yaşında, hastalığı ne? Ezgi Mola hangi dizilerde oynadı? başlıklı makalemizde baraj son bölüm izle, bugün masumlar apartmanı var mı 30 mart ve madalyonun içi pdf hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.