Genel Blog

Masumlar Apartmanı Han hastalığı ne (dispozofobi)? Han neden çöp topluyor?

27

Masumlar Apartmanı Han hastalığı ne (dispozofobi)? Han neden çöp topluyor?

Masumlar Apartmanı TRT 1 ekranlarında her salı yayınlanmaktadır. İlk iki bölümüyle alkış şampiyon Masumlar Apartmanı hem hikayesi keza de oyuncu kadrosu ile izleyicilerin dikkatini çekti. Dizide Han karakterine Birkan Sokullu canlandırmaktadır. Han’ın gece kağıt toplamaya çıkması dizide dikkat çeken diğer anlar oldu. Peki Han’ın hastalığı nedir? Dispozofobi nedir?

Masumlar Apartmanı Han hastalığı ne?

Üç kız kardeşi ve hasta babasıyla yaşayan Han, kendi hayallerinden tamamen vazgeçmiş biridir. Han’ın hastalığı dispozofobi adlı bir hastalıktır. Yaşamı takıntılarla dolu ablaları ve işi aralarında mekik dokuyarak bu aileyi ayakta tutmaya çalışan Han’ın İnci ile tanışması onun için bir dönüm noktası olur.

Han niçin çöp topluyor?

Han’ın gece kağıt-çöp toplamaya çıktığı sahneler yer aldı. Han çocukluğunda annesinin defterlerini çöpe atması üstüne dispozofobi hastalığına yakalanmıştır. Han’ın aynı zamanda oyuncakları çöpe atılmıştır. Oyuncak Han’ın en değerli eşyasıdır. Han o yüzden değerli olan her şeyi korumaktadır. 

Dispozofobi nedir?

Dispozofobi, kompulsif biriktirme hastalığı, istifçilik olarak da geçiyor. Bu rahatsızlık; değersiz, sağlığa zararlı, kullanılmayan bütün eşyaların biriktirilmesi ve atılamaması durumuna denir.

Bir önceki yazımız olan Masumlar Apartmanı Han kimdir? Birkan Sokullu kaç yaşında, boyu kaç? başlıklı makalemizde birkan sokullu, birkan sokullu dizileri ve birkan sokullu ka? ya??nda hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.