Genel Blog

Masumlar Apartmanı Han hastalığı nedir, tedavisi var mı?

143

Masumlar Apartmanı Han hastalığı nedir, tedavisi var mı?

Masumlar Apartmanı TRT 1 ekranlarında her salı yayınlanmaktadır. İlk iki bölümüyle beğeni kazanan Masumlar Apartmanı keza hikayesi ayrıca de oyuncu kadrosu ile izleyicilerin dikkatini çekti. Dizide Han karakterine Birkan Sokullu canlandırmaktadır. Han’ın gece kağıt toplamaya çıkması dizide uyarı çeken öteki anlar oldu. Peki Han’ın hastalığı nedir? Dispozofobi nedir?

Masumlar Apartmanı Han hastalığı ne?

Üç kız kardeşi ve hasta babasıyla yaşamış Han, kendi hayallerinden ayrıntılarıyla vazgeçmiş biridir. Han’ın hastalığı dispozofobi adlı bir hastalıktır. Yaşamı takıntılarla batmış ablaları ve işi aralarında mekik dokuyarak bu aileyi ayakta tutmaya çalışan Han’ın İnci ile tanışması onun için bir dönüm noktası olur.

Han neden çöp topluyor?

Han’ın gece kağıt-çöp toplamaya çıktığı sahneler yer aldı. Han çocukluğunda annesinin defterlerini çöpe atması üstüne dispozofobi hastalığına yakalanmıştır. Han’ın aynı zamanda oyuncakları çöpe atılmıştır. Oyuncak Han’ın en kıymetli eşyasıdır. Han o yüzden kıymetli olan her şeyi korumaktadır. 

Dispozofobi nedir?

Dispozofobi, kompulsif biriktirme hastalığı, istifçilik olarak da geçiyor. Bu hastalık; önemsiz, sağlıksız, kullanılmayan bütün eşyaların biriktirilmesi ve atılamaması durumuna denir.

Yoruma kapalı.