Genel Blog

Masumlar Apartmanı Han kimdir? Birkan Sokullu kaç yaşında, boyu kaç?

44

Masumlar Apartmanı Han kimdir? Birkan Sokullu kaç yaşında, boyu kaç?

TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi Masumlar Apartmanı yayınlanan ilk iki bölümüyle beğenildi. İzleyiciler dizinin belirtilen sahnelerini araştırmaktadır. Masumlar Apartmanı dizisinde Han karakteri geceleri çöp toplamaktadır. Çoğu insan yayınlanan 2. bölümünde Han’ın hastalığına şaşırmıştır. Peki ama Masumlar Apartmanı Han karakteri neden çöp toplamaktadır? Han’ın hastalığı dispozofobi mi? İşte Han karakteri ile ilgili bilgiler.

Masumlar Apartmanı Han neden kağıt topluyor?

Masumlar Apartmanı adlı dizideki Han karakterini Birkan Sokullu canlandırmaktadır. Birkan Sokullu varlıklı bir meslek adamını oynamaktadır. Ama Birkan Sokullu’nun gece vakti evden çıkarak kağıt ve çöp toplama sahneleri izleyiciyi şaşırttı. Birkan Sokullu kadar canlandırılan Han karakterinin kağıt birleştirme sahnesi büyük bir bilinmezlik oluşturdu. Masumlar Apartmanı Han’ın neden kağıt ya da çöp topladığı ilerleyen bölümlerde anlaşılacak. 

Masumlar Apartmanı dizisinde Han’ın ablası Safiye’dir ve temizlik hastalığı vardır. Çoğu izleyici Han ile ablasının benzer hastalığa sahip olduğunu düşünmektedir. Han’ın çocukken değer verdiği eşyalar annesi kadar çöpe atılmıştır. Han kendisi için değerli olan her şeyi korumaya çalışmaktadır. Han bu sebeple gece çöp toplamaktadır. 

Masumlar Apartmanı Han’ın hastalığı nedir?

Masumlar Apartmanı’nda Han’ın hastalığı dispozofobi hastalığıdır. Dispozofobi hastalığı kıymetli olduğu düşünülen şeylerin atılmamasıdır. Dispozofobi, kompulsif biriktirme hastalığı, istifçilik de denilen bu sorun, önemsiz, sağlığa zararlı, kullanılmayan tüm eşyaların biriktirilmesi ve atılamaması durumuna denir. Tutumlu edinmek, bazı eşyaları ileride gerekli olabilir düşüncesi ile gizlemek biriktirme hastalığı değildir. Biriktirme hastalığında, toplanan ve bir türlü atılamayan eşyalarda bir ahenksizlik ve uyuşmama vardır. Bu yüzden koleksiyonculuktan da çok farklıdır. Kolleksiyonerler, sadece bir veya birkaç alanla alakalı eşyaları toplarlar. Üstelik toplanan eşyalarda bir ahenk ve intizam vardır. Hobilerini belirtilmiş bir disiplinle yürütürler.

Bir önceki yazımız olan Masumlar Apartmanı Naci hastalığı ne? Masumlar Apartmanı Naci ölecek mi? başlıklı makalemizde ezgi mola, masumlar apartmanı ve masumlar apartmanı naci hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.