Genel Blog

Masumlar Apartmanı Han kimdir gerçek adı ne? Birkan Sokullu kaç yaşında, boyu kaç?

182

Masumlar Apartmanı Han kimdir gerçek adı ne? Birkan Sokullu kaç yaşında, boyu kaç?

TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi Masumlar Apartmanı yayınlanan ilk iki bölümüyle beğenildi. İzleyiciler dizinin belirtilen sahnelerini araştırmaktadır. Masumlar Apartmanı dizisinde Han karakteri geceleri çöp toplamaktadır. Çoğu insan yayınlanan 2. bölümünde Han’ın hastalığına şaşırmıştır. Peki lakin Masumlar Apartmanı Han karakteri neden çöp toplamaktadır? Han’ın hastalığı dispozofobi mi? İşte Han karakteri ile ilgili bilgiler.

Masumlar Apartmanı Han niçin kağıt topluyor?

Masumlar Apartmanı adlı dizideki Han karakterini Birkan Sokullu canlandırmaktadır. Birkan Sokullu zengin bir iş adamını oynamaktadır. Ama Birkan Sokullu’nun gece vakti evden çıkarak kağıt ve çöp birleştirme sahneleri izleyiciyi şaşırttı. Birkan Sokullu tarafından canlandırılan Han karakterinin kağıt birleştirme sahnesi büyük bir bilinmezlik oluşturdu. Masumlar Apartmanı Han’ın niçin kağıt ya da çöp topladığı ilerleyen bölümlerde anlaşılacak. 

Masumlar Apartmanı dizisinde Han’ın ablası Safiye’dir ve temizleme hastalığı vardır. Birçok izleyici Han ile ablasının benzer hastalığa sahip olduğunu düşünmektedir. Han’ın çocukken değer verdiği eşyalar annesi tarafından çöpe atılmıştır. Han kendisi için değerli olan her şeyi korumaya çalışmaktadır. Han bu sebeple gece çöp toplamaktadır. 

Masumlar Apartmanı Han’ın hastalığı nedir?

Masumlar Apartmanı’nda Han’ın hastalığı dispozofobi hastalığıdır. Dispozofobi hastalığı değerli olduğu düşünülen şeylerin atılmamasıdır. Dispozofobi, kompulsif biriktirme hastalığı, istifçilik de denilen bu sorun, değersiz, sağlığa zararlı, kullanılmayan bütün eşyaların biriktirilmesi ve atılamaması durumuna denir. Tasarruflu Kişi olmak, bir takım eşyaları ileride gerekli olabilir düşüncesi ile gizlemek biriktirme hastalığı değildir. Biriktirme hastalığında, toplanan ve bir türlü atılamayan eşyalarda bir uyumsuzluk ve uyumsuzluk vardır. Bu yüzden koleksiyonculuktan da fazla farklıdır. Kolleksiyonerler, sadece bir ya da birkaç alanla alakalı eşyaları toplarlar. Bundan Başka toplanan eşyalarda bir armoni ve intizam vardır. Hobilerini belirtilmiş bir disiplinle yürütürler.

Yoruma kapalı.