Genel Blog

Masumlar Apartmanı Han kimdir, kaç yaşında? Birkan Sokullu nereli, boyu kaç?

14

Masumlar Apartmanı Han kimdir, kaç yaşında? Birkan Sokullu nereli, boyu kaç?

TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi Masumlar Apartmanı yayınlanan ilk iki bölümüyle beğenildi. İzleyiciler dizinin belirtilen sahnelerini araştırmaktadır. Masumlar Apartmanı dizisinde Han karakteri geceleri çöp toplamaktadır. Birçok insan yayınlanan 2. bölümünde Han’ın hastalığına şaşırmıştır. Peki fakat Masumlar Apartmanı Han karakteri neden çöp toplamaktadır? Han’ın hastalığı dispozofobi mi? İşte Han karakteri ile ilgili bilgiler.

Masumlar Apartmanı Han neden kağıt topluyor?

Masumlar Apartmanı adlı dizideki Han karakterini Birkan Sokullu canlandırmaktadır. Birkan Sokullu varlıklı bir meslek adamını oynamaktadır. Lakin Birkan Sokullu’nun gece vakti evden çıkarak kağıt ve çöp birleştirme sahneleri izleyiciyi şaşırttı. Birkan Sokullu tarafından canlandırılan Han karakterinin kağıt birleştirme sahnesi büyük bir bilinmezlik oluşturdu. Masumlar Apartmanı Han’ın niçin kağıt veya çöp topladığı ilerleyen bölümlerde anlaşılacak. 

Masumlar Apartmanı dizisinde Han’ın ablası Safiye’dir ve temizlik hastalığı vardır. Birçok izleyici Han ile ablasının aynı hastalığa sahip olduğunu düşünmektedir. Han’ın çocukken değerinde verdiği eşyalar annesi kadar çöpe atılmıştır. Han kendisi için değerli olan her şeyi korumaya çalışmaktadır. Han bu sebeple gece çöp toplamaktadır. 

Masumlar Apartmanı Han’ın hastalığı nedir?

Masumlar Apartmanı’nda Han’ın hastalığı dispozofobi hastalığıdır. Dispozofobi hastalığı kıymetli olduğu düşünülen şeylerin atılmamasıdır. Dispozofobi, kompulsif biriktirme hastalığı, istifçilik de denilen bu sorun, değersiz, sağlığa zararlı, kullanılmayan bütün eşyaların biriktirilmesi ve atılamaması durumuna denir. Tutumlu elde etmek, bazı eşyaları ileride lazım olabilir düşüncesi ile saklamak biriktirme hastalığı değildir. Biriktirme hastalığında, toplanan ve bir türlü atılamayan eşyalarda bir uyumsuzluk ve uyumsuzluk vardır. Bu yüzden koleksiyonculuktan da çok farklıdır. Kolleksiyonerler, sadece bir ya da birkaç alanla alakalı eşyaları toplarlar. Bir De toplanan eşyalarda bir harmoni ve intizam vardır. Hobilerini kayıtlı bir disiplinle yürütürler.

Bir önceki yazımız olan Masumlar Apartmanı Gülru kimdir, kaç yaşında? Pervin Bağdat hangi dizilerde oynadı? başlıklı makalemizde baraj son bölüm izle, bugün masumlar apartmanı var mı 30 mart ve madalyonun içi pdf hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.