Genel Blog

Masumlar Apartmanı Han’ın hastalığı ne (dispozofobi)? Han neden çöp topluyor?

15

Masumlar Apartmanı Han'ın hastalığı ne (dispozofobi)? Han neden çöp topluyor?

Masumlar Apartmanı TRT 1 ekranlarında her salı yayınlanmaktadır. İlk iki bölümüyle beğeni kazanan Masumlar Apartmanı hem hikayesi keza de oyuncu kadrosu ile izleyicilerin dikkatini çekti. Dizide Han karakterine Birkan Sokullu canlandırmaktadır. Han’ın gece kağıt toplamaya çıkması dizide dikkat çeken diğer anlar oldu. Peki Han’ın hastalığı nedir? Dispozofobi nedir?

Masumlar Apartmanı Han hastalığı ne?

Üç kız kardeşi ve hasta babasıyla yaşamış Han, kendi hayallerinden tamamen vazgeçmiş biridir. Han’ın hastalığı dispozofobi adlı bir hastalıktır. Yaşamı takıntılarla doymuş ablaları ve işi aralarında mekik dokuyarak bu aileyi ayakta tutmaya çalışan Han’ın İnci ile tanışması onun için bir dönüm noktası olur.

Han neden çöp topluyor?

Han’ın gece kağıt-çöp toplamaya çıktığı sahneler yer aldı. Han çocukluğunda annesinin defterlerini çöpe atması üstüne dispozofobi hastalığına yakalanmıştır. Han’ın bununla birlikte oyuncakları çöpe atılmıştır. Oyuncak Han’ın en kıymetli eşyasıdır. Han o yüzden değerli olan her şeyi korumaktadır. 

Dispozofobi nedir?

Dispozofobi, kompulsif biriktirme hastalığı, istifçilik olarak da geçiyor. Bu hastalık; değersiz, sağlıksız, kullanılmayan bütün eşyaların biriktirilmesi ve atılamaması durumuna denir.

Bir önceki yazımız olan Masumlar Apartmanı hangi gün saat kaçta başlıyor? Masumlar Apartmanı bu akşam var mı? Masumlar Apartmanı Canlı izle başlıklı makalemizde ezgi mola, madalyonun içi pdf ve merve dizdar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.