Genel Blog

Masumlar Apartmanı Han’ın hastalığı nedir? Dispozofobi hastalığı nedir, nasıl tedavi edilir? Masumlar Apartmanı ‘Han’ kim, gerçek adı ne?

16

Masumlar Apartmanı Han'ın hastalığı nedir? Dispozofobi hastalığı nedir, nasıl tedavi edilir? Masumlar Apartmanı 'Han' kim, gerçek adı ne?

Masumlar Apartmanı’nda Üç kız kardeşi ve hasta babasıyla yaşamış Han, kendi hayallerinden tamamen vazgeçmiş biridir. Yaşamı takıntılarla doymuş ablaları ve işi arasında mekik dokuyarak bu aileyi ayakta tutmaya çalışan Han’ın İnci ile tanışması onun için bir dönüm noktası olur. Fakat, diğer kardeşler gibi Han’ın da kesin psikolojik rahatsızlıkları vardır. Çöp toplaması bunlar aralarında en belirgin olandır! Peki, Masumlar Apartmanı Han’ın hastalığı nedir? Dispozofobi hastalığı nedir, nasıl çare edilir? Masumlar Apartmanı “Han” kim, gerçek adı ne?

DİSPOZOFOBİ NEDİR? KOMPULSİF BİRİKTİRME HASTALIĞI NEDİR?

Dispozofobi, kompulsif biriktirme hastalığı olarak da adlandırılır. Irk arasında istifçilik olarak da tanıdık bu rahatsızlık, değersiz, boşboğaz, sağlıksız, yani kullanılmayan tüm eşyaların biriktirilmesi ve atılamaması durumuna denir. Tutumlu olmaya niyetlenmek, belirlenmiş eşyaları ileride gerekli olur düşüncesiyle atmamak, gizlemek, biriktirme hastalığı değildir.

Dizpozofobi yani biriktirme hastalığında, toplanan, biriktirilen ve atılamayan eşyalarda ahenksizlik ve uyumsuzluk bulunur. Bu yüzden koleksiyonculuktan da epeyfarklıdır. Kolleksiyonerler, yalnızca bir veya birkaç alanla alakalı eşyaları toplarlar. Bir De toplanan eşyalarda bir düzen ve intizam vardır.

MASUMLAR APARTMANI ‘HAN’ KİMDİR? BİRKAN SOKULLU KİMDİR?

Birkan Sokullu, 6 Ekim 1985 yılında İstanbul’da dünyaya geldi ve 35 yaşındadır. Maltepe Üniversitesi Radyo TV Programcılığını bitirdi. Oyunculuk kariyerinin yanı sıra 10 yıllık profesyonel basketbol geçmişi vardır.

Birkan Sokullu, 2003 yılında, Best Model of Turkey yarışmasında 3.’lük derecesi kazanmasının gerisinde televizyonlarda alaka görmeye ve oyunculuk yapmaya başladı. Gossip Girl’ün Türkiye uyarlaması Minik Sırlar dizisinde hayat verdiği Demir karakterinden daha sonra büyük bir üne kavuştu. 13 Temmuz 2012’de oyuncu Aslı Enver ile evlendi ve 26 Ağustos 2015 tarihinde boşandı.

Bir önceki yazımız olan Baraj 29. yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Baraj 28. bölüm canlı izle! Baraj dizisi oyuncuları kimler? Baraj konusu ne? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yoruma kapalı.