Genel Blog

Masumlar Apartmanı Meryem kim, gerçek adı ne? Serpil Gül kaç yaşında? Safiye’nin Anneannesi kimdir?

264

Masumlar Apartmanı Meryem kim, gerçek adı ne? Serpil Gül kaç yaşında? Safiye'nin Anneannesi kimdir?

Ezgi Ara Verme, Merve Dizdar ve Birkan Sokullu gibi isimlerin rol aldığı Masumlar Apartmanı dizisinin kadrosuna yeni bir isim dahil oldu. Masumlar Apartmanı Meryem’i canlandıracak ad Serpil Gül oldu. Yeşilçam kökenli ressam oyuncunun Safiye’nin anneannesi Meryem’e hayat vereceği öğrenildi. Peki lakin Masumlar Apartmanı Meryem kimdir?

Masumlar Apartmanı Meryem kimdir?

Masumlar Apartmanı dizisinde Safiye’nin anneannesinin adı Meryem’dir. Dizide Meryem karakterini Serpil Gül canlandıracak. 

Serpil Gül kimdir?

Masumlar Apartmanı dizisinde Meryem karakterine can veren başarılı ressam oyuncu, 1962’de Ankara’da dünyaya geldi. Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Sayısız tiyatro oyununda zirve belirten Serpil Gül, dizi ve filmlerde de yer aldı.

Hakiki adı Nurten Batmaz olan Serpil Gül, Kırık Kanatlar dizisinde oynadı sonrasında ise Böyle Bitmesin, Benim İçin Üzülme dizilerinde bulundu. 2017’de Ölene Değin dizisinde Sabiha karakterine yaşam verdi. 2018’de Kanal D ekranlarına gelen Bir Umut Yeter adlı dizide Hacer Özkan karakterini canlandırdı. Hisarbuselik (2006) dizisinin de senaryosunu kaleme aldı.

Serpil Gül hangi dizilerde oynadı?

Ölene Dek (Sabiha, 2016)

Benim İçin Üzülme (Meryem, 2012)

Yaralı Yürek (Cevriye, 2007)

Kırık Kanatlar (Lena, 2005)

FİLMLERİ

1976 İki Dargın Adam

1975 Bitirimler Sınıfı

1974 Sezercik Minik Mücahit

1973 Öksüzler

1973 Pembe Dünya

1972 Leyla İle Mecnun

1971 Şu Anda Silahlar Konuşacak / Pekos Bill

Yoruma kapalı.