Genel Blog

Masumlar Apartmanı Meryem kim? Serpil Gül kaç yaşında? Safiye’nin Anneannesi kimdir?

28

Masumlar Apartmanı Meryem kim? Serpil Gül kaç yaşında? Safiye'nin Anneannesi kimdir?

Ezgi Mola, Merve Dizdar ve Birkan Sokullu gibi isimlerin rol aldığı Masumlar Apartmanı dizisinin kadrosuna yeni bir isim dahil oldu. Masumlar Apartmanı Meryem’i canlandıracak ad Serpil Gül oldu. Yeşilçam kökenli artist oyuncunun Safiye’nin anneannesi Meryem’e hayat vereceği öğrenildi. Peki lakin Masumlar Apartmanı Meryem kimdir?

Masumlar Apartmanı Meryem kimdir?

Masumlar Apartmanı dizisinde Safiye’nin anneannesinin adı Meryem’dir. Dizide Meryem karakterini Serpil Gül canlandıracak. 

Serpil Gül kimdir?

Masumlar Apartmanı dizisinde Meryem karakterine can veren başarılı sanatçı oyuncu, 1962’de Ankara’da dünyaya geldi. Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Sayısız tiyatro oyununda boy belirten Serpil Gül, dizi ve filmlerde de yer aldı.

Hakiki adı Nurten Batmaz olan Serpil Gül, Kırık Kanatlar dizisinde oynadı ardından ise Böyle Bitmesin, Benim İçin Üzülme dizilerinde bulundu. 2017’de Ölene Kadar dizisinde Sabiha karakterine yaşam verdi. 2018’de Kanal D ekranlarına gelen Bir Umut Yeter adlı dizide Hacer Özkan karakterini canlandırdı. Hisarbuselik (2006) dizisinin de senaryosunu kaleme aldı.

Serpil Gül hangi dizilerde oynadı?

Ölene Kadar (Sabiha, 2016)

Benim İçin Üzülme (Meryem, 2012)

Yaralı Kalp (Cevriye, 2007)

Kırık Kanatlar (Lena, 2005)

FİLMLERİ

1976 İki Kızgın Adam

1975 Bitirimler Sınıfı

1974 Sezercik Minik Mücahit

1973 Öksüzler

1973 Pembe Dünya

1972 Leyla İle Mecnun

1971 Şimdi Silahlar Konuşacak / Pekos Bill

Bir önceki yazımız olan Masumlar Apartmanı Han hastalığı ne (dispozofobi)? Han neden çöp topluyor? başlıklı makalemizde masumlar apartmanı, masumlar apartmanı han ve masumlar apartmanı han çöp toplama hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.