Genel Blog

Masumlar Apartmanı Neriman kimdir, gerçek adı, hastalığı nedir? Gizem Katmer hangi dizilerde oynadı, kaç yaşında?

29

Masumlar Apartmanı Neriman kimdir, gerçek adı, hastalığı nedir? Gizem Katmer hangi dizilerde oynadı, kaç yaşında?

Gizem Katmer Masumlar Apartmanı’nda Neriman rolünü canlandırmaktadır. Neriman ailesi ve özgürlüğü arasında sıkışıp kalmıştır. Neriman’ın hastalığı ise şaşırtıcıdır. Gizem Katmer Masumlar Apartmanı’nda Neriman karakterine yaşam vermektedir. Gizem Katmer 1998 yılında İstanbul’da doğdu. Kocaeli Üniversitesinde Sahne Sanatları ve oyunculuk okuyan Gizem Katmer, Neriman ile kariyerinde zirveye çıktı.

Neriman’ın hastalığı ne?

Masumlar Apartmanı Neriman kendine hasar vermesiyle biliniyor. Okulda hoşlandığı çocuğun notunu ablası bulur ve kızar. daha sonra Neriman kendine hasar verir. İkinci hasar verme olayı ise komşunun oğlunun verdiği keki yiyip ablasının kızmasıdır. Neriman bu yaraları vücudunun görünmeyecek yerlerine değil de görünen bileklerine yapması ise sahiden abisi görsün ve bir şeyler yapsın diye bir yardım çığlığı.

birincil bölümde diğerlerine göre daha alışılagelmiş bir ruh haline sahip görünen astım hastası bir karakteri canlandıran Masumlar Apartmanı sakini Neriman gerçekte mazoşist bir yapıya sahip, konut içerisinde yaşadığı büyük gerilimin izleri kollarında açıkça görülen Neriman strese girdikçe kollarını bere açana kadar kaşıyıp üstüne kolonya döküyor ve canının yanmasından hoşgörü alıyor tıp literatüründe mazoşizm olan bu hastalık ilerleyen bölümlerde Neriman’ın başına çok dert açacak gibi görünüyor.

Masumlar Apartmanı’nın Neriman’ı Gizem Katmer kimdir? 

Neriman, ailesi ve özgürlüğü arasında sıkışıp kalmıştır. 

Gizem Katmer 1998 yılında İstanbul ilimizde dünyaya geldi. Kocaeli Üniversitesi Hoş Sanatlar Fakültesi’de eğitimini Sahne Sanatları-Oyunculuk bölümünden mezun oldu. Perdesiz Performans Oyunculuk atölyesinde tiyatro ve dizi oyunculuğu yapmaktadır.

2020 yapımı Farah Zeynep Abdullah, Birkan Sokullu, Ezgi Mola ve Merve Dizdar’ın başrollerini paylaştığı Masumlar Apartmanı’nın kadrosunda yer alan Gizem Katmer, ailesi ve özgürlüğü arasında sıkışıp kalmış Neriman’a yaşam veriyor.

Bir önceki yazımız olan Masumlar Apartmanı kim yazdı? Gülseren Budayıcıoğlu kimdir? Masumlar Apartmanı özet, gerçek kişiler gerçek hikaye ne? başlıklı makalemizde ezgi mola, madalyonun içi pdf ve merve dizdar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.