Genel Blog

Masumlar Apartmanı Neriman kimdir, gerçek adı ve hastalığı ne? Gizem Katmer hangi dizilerde oynadı, kaç yaşında?

41

Masumlar Apartmanı Neriman kimdir, gerçek adı ve hastalığı ne? Gizem Katmer hangi dizilerde oynadı, kaç yaşında?

Gizem Katmer Masumlar Apartmanı’nda Neriman rolünü canlandırmaktadır. Neriman ailesi ve özgürlüğü arasında sıkışıp kalmıştır. Neriman’ın hastalığı ise şaşırtıcıdır. Gizem Katmer Masumlar Apartmanı’nda Neriman karakterine yaşam vermektedir. Gizem Katmer 1998 yılında İstanbul’da doğdu. Kocaeli Üniversitesinde Sahne Sanatları ve oyunculuk okuyan Gizem Katmer, Neriman ile kariyerinde zirveye çıktı.

Neriman’ın hastalığı ne?

Masumlar Apartmanı Neriman kendine zarar vermesiyle biliniyor. Okulda hoşlandığı çocuğun notunu ablası bulur ve kızar. daha sonra Neriman kendine zarar verir. İkinci hasar verme olayı ise komşunun oğlunun verdiği keki yiyip ablasının kızmasıdır. Neriman bu yaraları vücudunun görünmeyecek yerlerine değil de görünen bileklerine yapması ise gerçekten abisi görsün ve bir şeyler yapsın diye bir destek çığlığı.

ilk bölümde diğerlerine kadar daha sıradan bir ruh haline sahip görünen astım hastası bir karakteri canlandıran Masumlar Apartmanı sakini Neriman gerçekte mazoşist bir yapıya sahip, konut içerisinde yaşadığı büyük gerilimin izleri kollarında açık açık görülen Neriman strese girdikçe kollarını yara açana değin kaşıyıp üstüne kolonya döküyor ve canının yanmasından zevk alıyor tıp literatüründe mazoşizm olan bu hastalık ilerleyen bölümlerde Neriman’ın başına çok dert açacak gibi görünüyor.

Masumlar Apartmanı’nın Neriman’ı Gizem Katmer kimdir? 

Neriman, ailesi ve özgürlüğü aralarında sıkışıp kalmıştır. 

Gizem Katmer 1998 yılında İstanbul ilimizde dünyaya geldi. Kocaeli Üniversitesi Hoş Sanatlar Fakültesi’de eğitimini Sahne Sanatları-Oyunculuk bölümünden mezun oldu. Perdesiz Performans Oyunculuk atölyesinde tiyatro ve dizi oyunculuğu yapmaktadır.

2020 yapımı Farah Zeynep Abdullah, Birkan Sokullu, Ezgi Mola ve Merve Dizdar’ın başrollerini paylaştığı Masumlar Apartmanı’nın kadrosunda bulunan Gizem Katmer, ailesi ve özgürlüğü aralarında sıkışıp kalmış Neriman’a hayat veriyor.

Bir önceki yazımız olan Masumlar Apartmanı İnci'nin babası kimdir, öldü mü? Mert Asutay kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? başlıklı makalemizde ezgi mola, madalyonun içi pdf ve merve dizdar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.