Genel Blog

Masumlar Apartmanı Neriman kimdir, hastalığı ne? Gizem Katmer hangi dizilerde oynadı, kaç yaşında?

12

Masumlar Apartmanı Neriman kimdir, hastalığı ne? Gizem Katmer hangi dizilerde oynadı, kaç yaşında?

Gizem Katmer Masumlar Apartmanı’nda Neriman rolünü canlandırmaktadır. Neriman ailesi ve özgürlüğü arasında sıkışıp kalmıştır. Neriman’ın hastalığı ise şaşırtıcıdır. 

Neriman’ın hastalığı ne?

Masumlar Apartmanı Neriman kendine zarar vermesiyle biliniyor. Okulda hoşlandığı çocuğun notunu ablası bulur ve kızar. daha sonra Neriman kendine hasar verir. İkinci hasar verme olayı ise komşunun oğlunun verdiği keki yiyip ablasının kızmasıdır. Neriman bu yaraları vücudunun görünmeyecek yerlerine yok de görünen bileklerine yapması ise fiilen abisi görsün ve bir şeyler yapsın diye bir takviye çığlığı.

birincil bölümde diğerlerine kadar daha olağan bir ruh haline sahip görünen astım hastası bir karakteri canlandıran Masumlar Apartmanı sakini Neriman doğrusu mazoşist bir yapıya sahip, ev içerisinde yaşadığı büyük gerilimin izleri kollarında açık açık görülen Neriman strese girdikçe kollarını yara açana kadar kaşıyıp üstüne kolonya döküyor ve canının yanmasından şımartma alıyor tıp literatüründe mazoşizm olan bu hastalık ilerleyen bölümlerde Neriman’ın başına çok tasa açacak gibi görünüyor.

Masumlar Apartmanı’nın Neriman’ı Gizem Katmer kimdir? 

Neriman, ailesi ve özgürlüğü arasında sıkışıp kalmıştır. 

Gizem Katmer 1998 yılında İstanbul ilimizde dünyaya geldi. Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’de eğitimini Sahne Sanatları-Oyunculuk bölümünden mezun oldu. Perdesiz Performans Oyunculuk atölyesinde tiyatro ve dizi oyunculuğu yapmaktadır.

2020 yapımı Farah Zeynep Abdullah, Birkan Sokullu, Ezgi Ara Verme ve Merve Dizdar’ın başrollerini paylaştığı Masumlar Apartmanı’nın kadrosunda yer alan Gizem Katmer, ailesi ve özgürlüğü arasında sıkışıp kalmış Neriman’a hayat veriyor.

Bir önceki yazımız olan Masumlar Apartmanı Naci Hoca kimdir? Tansel Öngel kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? başlıklı makalemizde ezgi mola, madalyonun içi pdf ve merve dizdar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.