Genel Blog

Masumlar Apartmanı Neriman kimdir, kaç yaşında, hastalığı nedir? Gizem Katmer hangi dizilerde oynadı, kaç yaşında?

14

Masumlar Apartmanı Neriman kimdir, kaç yaşında, hastalığı nedir? Gizem Katmer hangi dizilerde oynadı, kaç yaşında?

Gizem Katmer Masumlar Apartmanı’nda Neriman rolünü canlandırmaktadır. Neriman ailesi ve özgürlüğü arasında sıkışıp kalmıştır. Neriman’ın hastalığı ise şaşırtıcıdır. Gizem Katmer Masumlar Apartmanı’nda Neriman karakterine yaşam vermektedir. Gizem Katmer 1998 yılında İstanbul’da doğdu. Kocaeli Üniversitesinde Sahne Sanatları ve oyunculuk okuyan Gizem Katmer, Neriman ile kariyerinde zirveye çıktı.

Neriman’ın hastalığı ne?

Masumlar Apartmanı Neriman kendine zarar vermesiyle biliniyor. Okulda hoşlandığı çocuğun notunu ablası bulur ve kızar. sonradan Neriman kendine hasar verir. İkinci hasar verme olayı ise komşunun oğlunun verdiği keki yiyip ablasının kızmasıdır. Neriman bu yaraları vücudunun görünmeyecek yerlerine yok de görünen bileklerine yapması ise gerçekten abisi görsün ve bir şeyler yapsın diye bir yardım çığlığı.

birincil bölümde diğerlerine kadar daha sıradan bir ruh haline sahip görünen astım hastası bir karakteri canlandıran Masumlar Apartmanı sakini Neriman fiilen mazoşist bir yapıya sahip, konut içerisinde yaşadığı büyük gerilimin izleri kollarında dobra dobra görülen Neriman strese girdikçe kollarını yara açana dek kaşıyıp üstüne kolonya döküyor ve canının yanmasından haz alıyor tıp literatüründe mazoşizm olan bu hastalık ilerleyen bölümlerde Neriman’ın başına fazla tasa açacak gibi görünüyor.

Masumlar Apartmanı’nın Neriman’ı Gizem Katmer kimdir? 

Neriman, ailesi ve özgürlüğü aralarında sıkışıp kalmıştır. 

Gizem Katmer 1998 yılında İstanbul ilimizde dünyaya geldi. Kocaeli Üniversitesi Hoş Sanatlar Fakültesi ’de eğitimini Sahne Sanatları-Oyunculuk bölümünden mezun oldu. Perdesiz Performans Oyunculuk atölyesinde tiyatro ve dizi oyunculuğu yapmaktadır.

2020 yapımı Farah Zeynep Abdullah, Birkan Sokullu, Ezgi Mola ve Merve Dizdar ’ın başrollerini paylaştığı Masumlar Apartmanı ’nın kadrosunda yer alan Gizem Katmer, ailesi ve özgürlüğü arasında sıkışıp kalmış Neriman ’a yaşam veriyor.

Bir önceki yazımız olan Masumlar Apartmanı Han hastalığı merak edildi! Han neden çöp topluyor, gerçek hikayesi nedir? başlıklı makalemizde baraj son bölüm izle, bugün masumlar apartmanı var mı 30 mart ve madalyonun içi pdf hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.