Genel Blog

Masumlar Apartmanı psikolog kimdir, kaç yaşında? Seda Akman hangi dizilerde oynadı?

21

Masumlar Apartmanı psikolog kimdir, kaç yaşında? Seda Akman hangi dizilerde oynadı?

Yeni bölümde İnci’nin tavsiyesi üzerine Han, psikoloğa artan bir şekilde neden çöp topladığını anlatmaya başlayacak.Yayınlanan fragmana kadar meşhur oyuncu Seda Akman dizide psikolog rolünde yer alıyor. Peki ama Seda Akman kimdir, kaç yaşında?

Seda Akman kimdir?

Seda Akman 13 Ocak 1978 tarihinde Kütahya’da dünyaya geldi. Türk sinema ve dizi oyuncusu.

Liseden sonraki 4 yılını Ankara’da geçirdi. 1997 yılında Ankara Bilkent Üniversitesi’nde diksiyon ve oyunculuk üstüne üç aylık bir kurs gördükten sonra benzer sene Kanal 6’da Jetset adında bir TV programı sundu.

Ankara’da yaşadığı dönemde 1998’de Miss Palmolive seçildi. Daha Sonra benzer yıl 23 ülke güzelinin katıldığı Miss Intercontinental yarışmasında dördüncü oldu. 1999’da Best Model of Turkey yarışmasında Best Fotomodel seçildi. 

1999 yılında İstanbul’a yerleşti. 2000-2004 yılları aralarında Number One ve Dream TV’de bambaşka programlarda sunuculuk yaptı.

2003 yılından beri TV dizilerinde oyunculuk yapmaya aralıksız Seda Akman, başlangıçta ATV’de yayınlanan Baki Aşk adlı dizide rol aldı. Oynadığı diziler arasında Bir İstanbul Masalı, Kanlı Düğün, Emret Komutanım, Annem, Çok Iyi Çift, Behzat Ç. ve Acele Servis yer almaktadır.

Seda Akman 2018 yılında, Mu Tunç’un yazıp yönettiği Arada adlı sinema filminde yer almıştır.

Bir önceki yazımız olan Baraj Zerrin kimdir, gerçek adı ne? Sumru Yavrucuk kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yoruma kapalı.