Genel Blog

Masumlar Apartmanı Safiye kimdir, hikayesi nedir? Ezgi Mola kaç yaşında hangi dizilerde oynadı?

23

Masumlar Apartmanı Safiye kimdir, hikayesi nedir? Ezgi Mola kaç yaşında hangi dizilerde oynadı?

Masumlar Apartmanı Safiye’nin hastalığı nedir? Obsesif kompulsif bozukluk ile ilgili bilgiler en fazla araştırılan konulardan bir parça başına. Masumlar Apartmanı dizisi oyuncuları aralarında yer alan Safiye karakteri dizinin en dikkat çeken karakterleri aralarında yer alıyor. Safiye, temizleme takıntısını, saplantılı etik anlayışını ve hırçınlığını annesinden almıştır. Ne değin yıkanırsa yıkansın pislikten arınamadığına inanır. İşte obsesif kompulsif bozukluk ile ilgili bilgiler.

Obsesif kompulsif bozukluk nedir?

Obsesif kompulsif bozukluk ile ilgili bilgiler araştırılıyor. Masumlar Apartmanı dizisi oyuncuları arasında bulunan Safiye karakteri takıntıları ile uyarı çekiyor. Makul Olmayan ve can sıkıcı tekrarlayan fikir, davranışlar ise obsesif kompulsif bozukluk (OKB) durumunu ortaya çıkarıyor.

Masumlar Apartmanı Safiye kimdir?

Han’ın ablası. Temizleme takıntısını, saplantılı ahlak anlayışını ve hırçınlığını annesinden miras almıştır. Ne değin yıkanırsa yıkansın pislikten arınamadığına inanır. 

Safiye karakterinin annesi kim?

Safiye ilk regl olduğunda annesinin vermiş olduğu tepki, İnci ile Han’ın geceyi beraber geçirmeleri konusunda Safiyenin verdiği tepki falan her zaman cinsellik ve pislik arasındaki bağlantıya göze çarpan eden şeyler. Safiye’nin bu duyguları annesinden mirastır.  Safiye karakteri matem tutuyor. Yasta bazen kaybedilenin içe atımı olur onu yaşıyor resmi olarak. Annesi ölmüştür, onun kıyafetlerini giymektedir. 

Bir önceki yazımız olan Baraj Nehir kimdir? Biran Damla Yılmaz hangi dizilerde oynadı? Biran Damla Yılmaz boyu ve yaşı kaç? başlıklı makalemizde baraj, baraj dizisi ve baraj nehir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.