Genel Blog

Masumlar Apartmanı Safiye kimdir, kaç yaşında, hastalığı ne? Ezgi Mola hangi dizilerde oynadı?

5

Masumlar Apartmanı Safiye kimdir, kaç yaşında, hastalığı ne? Ezgi Mola hangi dizilerde oynadı?

Masumlar Apartmanı Safiye ’nin hastalığı nedir? Obsesif kompulsif bozukluk ile ilgili bilgiler en fazla araştırılan konulardan bir adam başına. Masumlar Apartmanı dizisi oyuncuları aralarında yer alan Safiye karakteri dizinin en uyarı çeken karakterleri arasında yer alıyor. Safiye, temizlik takıntısını, saplantılı ahlak anlayışını ve hırçınlığını annesinden almıştır. Ne değin yıkanırsa yıkansın pislikten arınamadığına inanır. İşte obsesif kompulsif bozukluk ile ilgili bilgiler.

Obsesif kompulsif bozukluk nedir?

Obsesif kompulsif bozukluk ile ilgili bilgiler araştırılıyor. Masumlar Apartmanı dizisi oyuncuları arasında yer alan Safiye karakteri takıntıları ile dikkat çekiyor. Anlamsız ve can sıkıcı tekrarlayan zihin, davranışlar ise obsesif kompulsif bozukluk (OKB) durumunu ortaya çıkarıyor.

Masumlar Apartmanı Safiye kimdir?

Han ’ın ablası. Temizlik takıntısını, saplantılı etik anlayışını ve hırçınlığını annesinden miras almıştır. Ne değin yıkanırsa yıkansın pislikten arınamadığına inanır. 

Safiye karakterinin annesi kim?

Safiye ilk regl olduğunda annesinin vermiş olduğu tepki, İnci ile Han’ın geceyi beraber geçirmeleri konusunda Safiyenin verdiği tepki falan hep cinsellik ve pislik arasındaki bağlantıya işaret eden şeyler. Safiye’nin bu duyguları annesinden mirastır.  Safiye karakteri inleme tutuyor. Yasta ara sıra kaybedilenin içe atımı olur onu yaşıyor resmi olarak. Annesi ölmüştür, onun kıyafetlerini giymektedir. 

Bir önceki yazımız olan Gelinim Mutfakta 697. Bölüm / 4 Mayıs 2021 başlıklı makalemizde gelinim mutfakta, gelinim mutfakta canlı ve gelinim mutfakta frikik hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.