Genel Blog

Mavera dizisi oyuncuları ve karakterleri açıklandı! İşte Mavera oyuncu kadrosu

155

Mavera dizisi oyuncuları ve karakterleri açıklandı! İşte Mavera oyuncu kadrosu

Mavera, yönetmenliğini Doğan Ümit Karaca’nın yaptığı, senaryosunu İbrahim Ethem Arslan ve Mustafa Burak Doğu’nun birlikte kaleme aldıkları Türk yapımı tarihi dram türündeki televizyon dizisidir. Mavera akıcı hikayesiyle izleyici göre merak ediliyor. Peki ama Mavera dizisinin oyuncuları kim?

Mavera oyuncuları kimdir?

Mavera dizisi oyuncuları kimdir? sorusu çoğunlukla araştırılıyor. Mavera oyuncu kadrosunda Korel Cezayirli, Görkem Sevindik, Zara, Hasan Küçükçetin gibi değerli birçok isim yer almaktadır. Mavera oyuncu kadrosundaki isimler haberimizde.

Mavera Dizisi Hikayesi ve Oyuncuları

Mavera dizisinin oyuncu kadrosunda; Korel Cezayirli, Ihtişam Sevindik, Sinan Tuzcu, Necip Karakaya, Tansel Öngel, Alkan Kızılırmak, Zara, Hasan Küçükçetin, Ferit Kaya, Demircan Kaçel, Arben Sızıntı, Erdem Ergüney, Âlem Erler, Handan Yıldırım, Haydar Köyel, Mehmet Ali Aysin, Nusret Çetinel, Sedat Mert, Dilara Yeşilyaprak, Nur Berfin Çiroğlu, Hakan Can, Mehmet Korhan Fırat, Recep Sanatkâr gibi isimler yer alıyor.

Mavera Hace kimdir?

Hace Ahmed Yesevi’nin büyük yolculuğu başlıyor. Bu yolda engelleri aştıkça sadece Türkistanlı bir acayip derviş olmaktan çıkıp, çağlara damga vuracaktır. Tesir ettiği insanları iyiliğe yönelten, karşısına meydana çıkan kötülüklere müdahale eden, tarihteki birincil ALPEREN’dir..

Mavera Mahmud kimdir?

Mahmud, Hace’nin çocukluk arkadaşı ve en yakın dostudur. Ufak bir yaşta Hace ile birlikte öteki çocuklarla kavgaya girmiş, o andan itibaren Hace’ye bir ömür boyu sadık kalmıştır. Pehlivan Sanatkâr’nın eğitiminden geçmiştir, çeviktir. O da Hace gibi bir Alperen olarak yetişmiştir.

Mavera Hasan Küçükçetin kimdir?

Güreşçi Hamza, eski pehlivandır, eski bitirimlerdendir. Hace ve Mahmud’un küçükken koruyucusu ve eğiticisidir. İlerlemiş yaşına rağmen atletiktir.

Bir önceki yazımız olan Kırmızı Oda Zafer kimdir, gerçek hikayesi nedir? Yiğit Özşener kaç yaşında? başlıklı makalemizde kırmızı oda zafer, kırmızı oda zafer gerçekte kimdir ve kırmızı oda zafer hikaye hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.