Genel Blog

MaxMem

20

MaxMem

MaxMem programı, bilgisayarında sık sık hafıza sorunları yaşayanların kullanabilecekleri hızlandırma programları arasında yer alıyor ve bu nedenle daha fazla boş RAM sahibi olmanıza asistan oluyor. Ücretsiz olması ve basit kullanımı sayesinde zihin yönetimi gibi bir işlemi epeyce kolay ülkü getirebiliyor ve kullanıcıların daha hızlı bir bilgisayar sahibi olmalarına destek oluyor.

Bilgisayarımızda çalıştırdığımız programların RAM’i bereketli bir şekilde kullanamadıkları bariz. Zihin kullanımındaki bu verimsizlik nedeniyle o kadar fazla uygulama gereğinden artı RAM kullanıyor ve öteki programlar için yeterli us alanı kalmıyor. MaxMem ise bu nafile harcanan RAM’i tespit ederek öteki programların kullanımına ayırabiliyor.

Programın hangi derecede çalışacağını ve ne dek kuvvetli bir şekilde RAM’i temizleyeceğini de kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Dolayısıyla kuvvetli RAM temizleme modunda fazla daha fazla RAM’i temize çıkaran program, ara sıra sorun çıkarabiliyor ve bu nedenle standart modda kullanılmasını öneriyorum.

Eğer otomatik olarak işlem yapmasını alıkoymak isterseniz manuel moda da alabilir, böylece sadece siz bastığınızda RAM temizliği yapılmasını sağlayabilirsiniz. Bellek sıkıntılarından dolayı bilgisayarınızı kullanmakta sorunlar yaşıyorsanız MaxMem’i denemeden geçmeyin.

Bir önceki yazımız olan FixWin başlıklı makalemizde hata d?zeltme, onar?m ve optimizasyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.