Genel Blog

Mehmet Ali Sarı kimdir, kaç yaşında? Kur’an-I Kerim’i Güzel Okuma Yarışması jürileri belli oldu!

43

Mehmet Ali Sarı kimdir, kaç yaşında? Kur'an-I Kerim'i Güzel Okuma Yarışması jürileri belli oldu!

TRT 1 ekranlarında Ramazan ayı baştan başa her gün yayınlanan Kur’an-ı Kerim’i Hoş Okuma Yarışması yayınlanıyor. Yarışmanın jüri üyeleri merak ediliyor. Yarışmanın jüri üyeleri arasında Mehmet Ali Sarı da yer almaktadır. Peki lakin Mehmet Ali Sarı kimdir? İşte 2021 Kur’an-ı Kerim’i Hoş Okuma Yarışması jüri üyeleri..

Mehmet Ali Sarı kimdir?

Mehmet Ali Sarı bir röportajında kendini şu sözlerle anlatmıştır: 1933’ün Temmuz ayında Bolu’nun Seben ilçesinin Yokuş köyünde doğdum. Köyümüzde bir fazla köyde olmayan beş sınıflı ilkokul vardı. O ilkokulun öğretmeni olan Mustafa Gültekin de hem ilkokul öğretmeni hem de 1933’lerdeki imam-hatiplerde aydın, imam-hatipler lağvedilince, darü’l-hilafe medreselerine girmiş ve buradaki mezuniyeti ardından askerliğini yerine geçen kimse subay olarak yapmış ve ilkokul öğretmeni olarak benim şansım olarak benim de İlkokul öğretmenim oldu. İlkokuldan 1943’te mezun oldum. Mezuniyet sonrası köyde öne çıkan birkaç kişi ile birlikte köyümüzün hocasında okutmaya karar vermişler. Ben babamın teşviki ile annemin yardımı ile köyümüzde hafız oldum. Bundan daha sonra köyde hocamın arzusu ve yönlendirmesi ile Bolu’da bana bir öğretmen buldular. Orada iki yıl talim okudum ve hıfzımı kuvvetlendirdim. Akabinde Bolu’nun büyük camilerinde mukabele ve aşır okudum.

Bir önceki yazımız olan İpek Filiz Yazıcı ile Ufuk Beydemir aşk yaşıyor başlıklı makalemizde ipek filiz yazıcı, ipek filiz yazıcı ile ufuk beydemir aşk mı yaşıyor? - magazin haberleri ve ipek yazıcı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.