Genel Blog

Mehmet Fatih Çıtlak kimdir, kaç yaşında? 2021 Fatih Çıtlak Sahur Vakti hangi kanalda?

67

Mehmet Fatih Çıtlak kimdir, kaç yaşında? 2021 Fatih Çıtlak Sahur Vakti hangi kanalda?

Mehmet Fatih Çıtlak’ın sunduğu program, Kur’an-ı Kerim’den ayetler, hadis-i şerifler, Peygamber Efendimiz’in (SAS) hayatından kesitler, en güzel dualar, ilahiler, izleyicilerden gelen soruların cevapları ve özel konuklarıyla 12 Nisan Pazartesi saat 02:30’dan itibaren Ramazan ayı boyunca yayınlanacak. Çoğu izleyici Mehmet Fatih Çıtlak kimdir, kaç yaşında, nereli? sorularının yanıtlarını araştırıyor. 

Mehmet Fatih Çıtlak kimdir?

Mehmet Fatih Çıtlak, 1967 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Liseyi Fatih İmam Hatip Lisesi’nde bitiren ilahiyatçı üniversite eğitimini İstanbul Marmara Üniversitesi Türkoloji Bölümü’nde Arapça ve İslâmî ilimler bölümünde tamamladı.

İslâm tarihi ve tasavvuf konularında radyo ve televizyon programları yapan Mehmet Fatih Çıtlak, o kadar fazla sempozyum, panel ve konferansta konuşmacı olarak yer aldı.Pendik Yunus Emre Kültür Merkezi’nde sürekli Mesnevî sohbetleri, Cumhuriyet tarihindeki katılımı en fazla ve en uzun süreli kültürel faaliyetlerden biridir.

Kültür Bakanlığı’na tabi İstanbul Tarihî Türk Müziği Topluluğunda konuk ressam ve semazen olarak yurt içi ve yurt dışı çoğu organizasyonda bulunan meşhur ilahiyatçı İstanbul Bilim Sanat Eğitim ve Kültür Derneği’nin de kurucularındandır. İstanbul Sümbül Efendi’de bulunan İs ve Kültür Derneği’nde Osmanlıca ve hat derslerine de katılan Mehmed Fatih Çıtlak, pek fazla ilmî çalışmaya katkısının yanında kurucusu olduğu Keşkül dergisinde Mehmed Fatih imzasıyla yazı yayımlamaktadır.

Yerli ve tanıdık olmayan, sesli, görüntülü pek fazla yapımda müzik yönetmenliği, sanat danışmanlığı ve metin yazarlığı vazifelerini icra etti, bu çalışmalarından dolayı çoğu ödüle değer görülen Mehmed Fatih Çıtlak halen beğeniyle takip edilen radyo ve televizyon programlarını sürdürmektedir.

Mehmet Fatih Çıtlak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın eşi Reyyan Uzuner’in dayısıdır.

Mehmet Fatih Çıtlak, daha önce TRT’de ‘Gece Kahvesi’ adıyla ramazan programı, atv’de de iki sene sahur programı yaptı, 2014 yılında da ATV program sunmuş olan Çıtlak, Ramazan ayı içerisinde değişik TV kanallarında Sahur programları düzenlemektedir.Mehmet Fatih Çıtlak, evlidir ve 4 çocuğu vardır.

 

Bir önceki yazımız olan Çukur 4. sezon 32. bölüm izle tek parça! Çukur son bölüm full izle! başlıklı makalemizde çukur, çukur 1. sezon 32. bölüm izle ve çukur 1. sezon 32. bölüm tek parça izle hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.