Genel Blog

Mehtap Ar kimdir, kaç yaşında? Müjde Ar’ın kardeşi Mehtap Ar neden öldü, hastalığı neydi?

80

Mehtap Ar kimdir, kaç yaşında? Müjde Ar'ın kardeşi Mehtap Ar neden öldü, hastalığı neydi?

Geçtiğimiz aylarda akciğer kanseri ile uğraş eden sanatçı Ay Işığı Ar’ın hayatını kaybettiği bilgisi yakınlarını yasa boğdu. Artist dostları üzüntülerini Twitter’dan paylaşım yaparak dile getirdi.

2 yıldır akciğer kanseri nedeniyle tedavi gören oyuncu Ay Işığı Ar, yoğun bakıma kaldırılmıştı. Ay Işığı Ar’ın son durumu hakkında geçtiğimiz Ocak ayında bilgi veren kardeşi Müjde Ar “şu an direniyor ama çok pozitif tepkime alamıyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

MÜJDE AR’IN KARDEŞİ MEHTAP AR NIÇIN ÖLDÜ?

İki buçuk yıldır akciğer kanseri tedavisi görebilen ve geçtiğimiz günlerde yoğun bakıma kaldırılan oyuncu Müjde Ar’ın kardeşi Mehtap Ar hayatını kaybetti.

60718e24214ed80a9010f2c7

AY IŞIĞI AR KİMDİR?

Ay Işığı Ar, 6 Nisan 1957 tarihinde İstanbul‘da dünyaya geldi. Meşhur şarkı sözü yazarı Aysel Gürel ile Çevirmen Gazetesi muhabirlerinden Vedat Akın‘nın (Ebrem) kızıdır. Müjde üç yaşındayken Aysel’le baba Vedat Akın (Ebrem) ayrıldı. Ayrıldıklarında annesi Ay Işığı Ar’a gebe idi. Ablası Müjde Ar da sinema oyuncusudur. Ablası ile birlikte dedesinin yanında büyüdü. 2000 yılında “Ay Işığı Ar Çocuk Tiyatrosu” adı ile çocuk tiyatrosu kurdu, turnelere çıkarak Anadolu’yu dolaştı. Ay Işığı Ar, birincil evliliğini 17 yaşında tiyatrocu biri ile yaptı. Kısa sürede boşandı. Mehtap Ar’ın ikinci evliliğinden Söz Ar adında bir oğlu vardır.

Bir önceki yazımız olan Cem Yılmaz'dan dikkat çeken açıklama: Benim oğlum biraz daha zeki başlıklı makalemizde cem y?lmaz, cem yılmaz ve demet akal?n hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.